בני גנץ בהערכת מצב במבצע שומר החומות
בני גנץ בהערכת מצב במבצע שומר החומות צילום: טל עוז / משרד הביטחון

ביום שישי האחרון התקשרתי לבני כדי לאחל לו לפחות מזל טוב קצר לכבוד יום ההולדת העברי שלו שחל בתוך כל זה. תפסתי אותו בדרך לאוגדת עזה, אחרי הערכת מצב בקריה. את יום ההולדת הוא בקושי זכר, אך הוא סיפר לי שהוא עכשיו נכנס בין לבין, לכפר אחים, לעלות לקבר אמו שנפטרה בדיוק ביום הולדתו לפני מספר שנים.

רויטל, אשתו, סיפרה לי שלסעודת ערב שבת הם הזמינו משפחה וחברים, גם כדי לציין את יום ההולדת, אם כי ברור לה שבני עצמו לא יגיע. אבל לפחות ינצלו את הזמן לחיבור משפחתי ויחגגו לו בדאגה מרחוק.

בני כמעט שאינו מגיע הביתה, כמעט שלא ישן, ומסתובב בין הבור בקריה, החמ"לים בפיקודים, הלוחמים בשטח, הרשויות שסופגות פגיעות, יחידות אמ"ן והערים שעברו פרעות. הוא עוקב מקרוב אחר המבצעים שיוצאים לדרך ומדגיש שוב ושוב את חשיבות ההגנה על העורף.

בכל ביקור, הוא תמיד מקפיד להודות לאחרון החיילים, לשאול מתי הם היו לאחרונה בבית, איך הם מסתדרים וכמובן עוד כמה מילות חיזוק. ויאללה לנקודה הבאה.

תקיפת יעדי טרור בשכונת רמאל ברצועת עזה דובר צה"ל

את דברי הרהב והכותרות הגדולות הוא משאיר לאחרים. הוא נוהג בצניעות, ממעט בדיבורים ומרבה בעבודה קשה ובמעשים למען אזרחי ישראל.

הימים ימים קשים לחברה הישראלית, אבל כמה טוב שבני גנץ שם. כל מי שמגיע לדיוני הקבינט או נוכח בפורומים אחרים רואה את הניהול קר הרוח, חדור תחושת השליחות ומלא הניסיון שלו. יחד עם הרמטכ"ל המצוין ועם כל אנשי הצבא והשב"כ המסורים הם מובילים את ישראל בתוך מערכה צודקת, שיש בה גם מחירים כבדים אבל בעיקר הישגים חשובים.

בשקט האופייני לו, בני מצליח לנקות את כל הרעשים, את כל הספינים הפוליטיים הריקים, ולהתמקד כל כולו במלחמה על החיים שלנו. רק בזה. כל היתר לא חשוב. רק השבת השקט, הצלת החיים ופגיעה בחמאס, כל היתר יחכה.

נכון, אנחנו חברים טובים. אז מה? כחבר וכאזרח ישראלי אני גאה בו, מעריך אותו בכל רגע כזה מחדש ושמח על כך שרבים רבים מבינים בימים כאלה עד כמה טוב שבני גנץ נמצא בהנהגה הישראלית.

היום בדיוק לפני שנה בני גנץ נכנס לתפקיד שר הביטחון. כמה טוב שהוא שם.

בהצלחה בני!