מחאת עובדי סלקום. למצולמים אין קשר לידיעה
מחאת עובדי סלקום. למצולמים אין קשר לידיעהצילום: דוברות סלקום

בארגון תורת לחימה פנו היום (ג') לרמטכ"ל אביב כוכבי, למנכ"ל משרד הבטחון אלוף (במיל') אמיר אשל, ולחברי וועדת החוץ והבטחון של הכנסת, בבקשה לסיים את התקשרות צה"ל וחברת סלקום.

כזכור, חברת סלקום הודיעה על שביתת מחאה של העובדים למשך שעה, כדי להביע תמיכה בקריאות לדו-קיום והרגעת הרוחות בין יהודים וערבים.

בהודעה שפרסמה החברה, עליה חתומים אורי פסקל סמנכ"ל משאבי אנוש ומיה יניב יו"ר ועד העובדים, הם קראו לעובדי ועובדות סלקום להפסיק את העבודה בין השעות 13:00-14:00 לשעה של "מחאה", כלשונם." נפסיק את העבודה לשעה של מחאה", כתבו. "נצא החוצה לעמוד ביחד כולנו - בעד דו-קיום, אחווה ואהבת חינם".

בארגון תורת לחימה עדכנו את הרמטכ"ל על הצעד של החברה, אשר מספקת שירותי טלפון לקציני וחיילי צה"ל בהתקשרות רכש, והוסיפו: "לאור הדו-פרצופיות, והבחירה של חברת סלקום להלכה ולמעשה בצד של גורמי הקיצון הערביים, כנראה בשל רצונם להתחנף לעובדיהם הערבים, אנו קוראים לכם לבטל מיידית את ההתקשרות של צה"ל עם חברה זו. לא יתכן שחברת סלקום תהנה מתקציב הבטחון של ישראל, תספק שירותי טלפון לקציני וחיילי צה"ל, ותמשיך להיות שותפה להתססת הגיס החמישי שבתוכנו".

תגובת חברת סלקום:

"סלקום היא חברה ישראלית שמשרתת את כלל תושבי המדינה בעתות רגיעה ועל אחת כמה וכמה בעתות חירום, כמו הימים הקשים שבהם אנו נמצאים.

בסלקום יש עובדים מכל הדתות והאמונות, אשר עובדים יחד, כתף אל כתף, גם בימים האלה. חלקם חוששים ומסכנים את עצמם ברגעים אלה ממש בכדי לתת שירות באזורים מסוימים,

אנו מחזקים את ידי חיילי ומפקדי צה"ל ומערכת הביטחון, תומכים ומחזקים את כלל תושבי המדינה ובעיקר את תושבי הדרום, שנמצאים תחת מתקפת טילים אכזרית ומתועבת.

ההתכנסות היום היתה בקריאה לדו קיום וחיים משותפים ובאה מהמקום של עובדים שחיים ועובדים יחד. מובן מאליו כי אין ולא היה כל קשר או הזדהות עם השביתה של ועדת המעקב במגזר הערבי. בדיעבד, העיתוי היה שגוי והוא זה שאיפשר למי שמחפש להלהיט רוחות, ליצור קשר שלא קיים בין שני הדברים.

נמשיך לפעול, לשרת ולחזק את צה"ל ואת כלל תושבי המדינה בימים קשים אלה ולפעול לדו קיום ולעבודה משותפת של יהודים וערבים בסלקום''.