מחאת עובדי סלקום. למצולמים אין קשר לידיעה
מחאת עובדי סלקום. למצולמים אין קשר לידיעהצילום: דוברות סלקום

נשיא חברת סלקום לשעבר יעקב פרי שוחח הבוקר (רביעי) עם גולן יוכפז וענת דוידוב בתוכניתם ב-103FM על הסערה הציבורית שפרצה עקב החלטת החברה להפסיק את העבודה למשך שעה אחת כדי לקרוא לדו-קיום בין יהודים לערבים, ביום בו נערכה שביתה כללית בחברה הערבית.

פרי הסביר: "צריך להסתכל על ההחלטה של סלקום משני היבטים. הראשון זה שעת השביתה, שפה אני חושב שסלקום טעתה בעיתוי. מכיוון שאנחנו מדברים על יום שביתה, יום הזדהות של המגזר הערבי ואני לא חושב שסלקום כחברה ישראלית הייתה צריכה להצטרף לשביתה.

"אנחנו מוצפים ביוזמות שקוראות לדו קיום ולחיים משותפים והקצף לא יוצא על אף אחת מההתארגנויות האלה ועל סלקום יצא הקצף אני חושב בעיקר בגלל העיתוי".

פרי לא רואה בעיה במטרתה של שביתת ההזדהות: "אני בעד דו קיום, אני מאלה שחושבים שחסרה הייתה כל השנים מדיניות בנושא העזתי ובנושא של ערביי ישראל ונושא דו קיום מהותי וחשוב מאוד לחברה הישראלית ואני בעד ההזדהות הזאת".

לדבריו, סלקום היתה יכולה להסתפק במודעה או בהצהרה שתביע את רצונה של החברה לדו קיום ואת העובדה שבסלקום עובדים גם ערבים וגם יהודים.

"אני מעריך שהם יספגו נזק די גדול, המניה ירדה ובעסק זה בהחלט אירוע. הדבר השני, ישנה סוג של מכה תדמיתית, שמעתי שראשי מועצות ביו"ש החליטו שהם מתנתקים מסלקום, שמענו את סמוטריץ'. אני חושב שהם קצת מגזימים אבל תהיה מידה כזו או אחרת של נזק וסלקום תתאושש", הוסיף פרי.

הפרשן הפוליטי של חדשות 12, עמית סגל, הגיב לסערת סלקום ואמר: ''אני אגיד לכם משהו לא פופולארי, אני מכיר את מנכ''ל סלקום היטב, גם אתם מכירים אותו, הוא היה פעם יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, והיה אמור להיות שר האוצר בממשלת נתניהו עד הפרסום ההוא, שש שעות לפני פיזור הכנסת לפני שנתיים פחות שבועיים.

''אני יודע איפה הלב שלו ואני יודע שהוא לא נמצא במקום שבו חושבים שהוא נמצא, לדעתי זה פשוט משהו שנקרא - הלך לאיבוד בתרגום. הוא לא התכוון להזדהות עם הפורעים הערבים, לדעתי הם יצטרכו להתנער מאוד מהר מהמסר הזה'', אמר סגל.

תגובת חברת סלקום:

"סלקום היא חברה ישראלית שמשרתת את כלל תושבי המדינה בעתות רגיעה ועל אחת כמה וכמה בעתות חירום, כמו הימים הקשים שבהם אנו נמצאים.

"בסלקום יש עובדים מכל הדתות והאמונות, אשר עובדים יחד, כתף אל כתף, גם בימים האלה. חלקם חוששים ומסכנים את עצמם ברגעים אלה ממש בכדי לתת שירות באזורים מסוימים, אנו מחזקים את ידי חיילי ומפקדי צה"ל ומערכת הביטחון, תומכים ומחזקים את כלל תושבי המדינה ובעיקר את תושבי הדרום, שנמצאים תחת מתקפת טילים אכזרית ומתועבת.

"ההתכנסות היום היתה בקריאה לדו קיום וחיים משותפים ובאה מהמקום של עובדים שחיים ועובדים יחד. מובן מאליו כי אין ולא היה כל קשר או הזדהות עם השביתה של ועדת המעקב במגזר הערבי. בדיעבד, העיתוי היה שגוי והוא זה שאיפשר למי שמחפש להלהיט רוחות, ליצור קשר שלא קיים בין שני הדברים.

"נמשיך לפעול, לשרת ולחזק את צה"ל ואת כלל תושבי המדינה בימים קשים אלה ולפעול לדו קיום ולעבודה משותפת של יהודים וערבים בסלקום".