מרים פרץ ויצחק הרצוג
מרים פרץ ויצחק הרצוגצילום: Miriam Alster/Flash90

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייפגש ביום ראשון הקרוב עם המועמדת לנשיאות המדינה, כלת פרס ישראל מרים פרץ.

ביום שני ייפגש נתניהו גם עם המועמד הנוסף, יו"ר הסוכנות היהודית יצחק בוז'י הרצוג. ראש הממשלה לא צפוי להביע תמיכה באחד מהם.

הפגישה בין נתניהו לפרץ תיערך ביום ראשון הקרוב בלשכת ראש הממשלה בירושלים, לאחר כמה ימים שבהם ביקשה פרץ להיפגש עם נתניהו.

נציין כי פרץ צפויה להיפגש היום (רביעי) עם יו"ר ימינה נפתלי בנט. גם בימינה וגם בליכוד הודיעו על חופש הצבעה בבחירות לנשיאות שיתקיימו ב-2 ביוני.

ראשי רשויות בליכוד לוחצים בימים האחרונים על ראש הממשלה כדי שיביע תמיכה רשמית במרים פרץ לנשיאות המדינה.

ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל גייס ראשי רשויות של הליכוד כדי שיקראו לנתניהו לתמוך בפרץ, ביניהם ראש עיריית בית שאן וסגן השר לשעבר ז'קי לוי, ראש המועצה המקומית גבעת זאב יוסי אברהמי, ראש המועצה המקומית מעלה אפרים שלומי ללוש, ראש מועצת קריית ארבע-חברון אליהו ליבמן, ראש מועצת קרני שומרון יגאל להב, ראש מועצת יסוד המעלה אילן אור, ראש מועצת מטולה דוד אזולאי ונוספים.

במכתב ששלח כשריאל לראש הממשלה, לשרים ולח"כים של הליכוד, הוא כתב כי "זהו צו השעה של מדינת ישראל, אני קורא לכם להעביר לעם מסר של אחדות ולכידות - ולבחור במרים פרץ לנשיאה הבאה של מדינת ישראל".

פרץ מתמודדת לתפקיד הנשיאה מול יו"ר הנהלת הסוכנות היהודית ויו"ר מפלגת העבודה לשעבר, יצחק בוז'י הרצוג. "הימים הקשים שעוברים על כולנו הביאו אותי לקבל החלטה עליה חשבתי רבות בחודשים ובשבועות האחרונים, להתמודד על תפקיד נשיאת המדינה", אמרה פרץ לאחר שהחליטה להתמודד.

היא הוסיפה כי "לא כך דמיינתי את הכרזת התמודדותי על תפקיד נשיאת מדינת ישראל. רצה הגורל וסד הזמנים שהוכתב בכנסת מחייב אותי להגיש את מועמדותי כשברקע קולות הטילים, וצה"ל יחד עם כוחות הביטחון האחרים פועלים להגנה על אזרחי המדינה, אך דווקא בעת הקשה הזו, כשהמדינה שלנו עומדת למבחן, זה הזמן לאחדות".