ח"כ עמיחי שיקלי ביקר ביישוב אביתר: "לב ליבה של ארץ ישראל"

חבר הכנסת עמיחי שקלי ביקר ביישוב החדש אביתר ואמר: "האזור הזה הוא חלק מרצף לאריאל ולגוש דן. הוא חיוני עבור מדינת ישראל."

ערוץ 7 , ט"ו בסיון תשפ"א

חבר הכנסת עמיחי שיקלי מימינה ביקר אתמול (שלישי) בישוב החדש אביתר, ופגש את המשפחות שמתגוררות שם כבר שלושה שבועות ונפגש עם דניאלה וייס וצבי אלימלך שרבף מתנועת נחלה.

שיקלי נפעם מהמקום שקם ופרח בזמן כה קצר, הוא דיבר בביקורו על חשיבותו האסטרטגית של הישוב "אני שמח מאוד להיות באביתר. אנחנו נמצאים בלב ליבה של ארץ ישראל עם הפנים לכביש 5" וסקר את המרחבים הנמצאים מסביב לישוב והסביר על החיוניות בהתיישבות בנקודה.

לדברי שיקלי, "השטח הוא שטח סי בריבונות ישראלית, האזור הזה הוא חלק מרצף לאריאל ולגוש דן. הוא חיוני עבור מדינת ישראל. אני מאוד מקווה שהישוב הזה יזכה להיות גדול ומפותח עם 70 משפחות".

בהמשך ברך ח"כ שיקלי את תושבי המקום, "הציבור פה הוא ציבור שנותן כח ומעורר השראה אני רוצה לחזק את ידיכם- חזק חזק ונתחזק בעד ערינו ובעד ערי אלוקינו".

במהלך הסיור חתם ח"כ שיקלי על הצטרפותו ל'פורום ההתיישבות אבית' בו הצהיר כי יעמוד לצד הישוב ויתמוך בו בכדי שימשיך לעמוד על הקרקע, להתפתח ולגדול.

להצטרפות למיזם כולנו אביתר לחצו כאן

היישוב אביתר הוקם בעקבות הירצחו של אביתר בורובסקי הי"ד בצומת תפוח. שמונה שנים בדיוק אחרי הרצח התבצע פיגוע נוסף בצומת תפוח בו נרצח יהודה גואטה הי"ד ונפצעו בחורי ישיבה נוספים. בעקבות כך חודשה ההתיישבות במקום ועלה למקום גרעין ראשוני של 30 משפחות בסיוע תנועת התיישבות נחלה ותנועת אמונים.

במהלך שלושה שבועות בלבד הישוב גדל בצורה מדהימה ומתפתח בכל יום בסיוע מתנדבים רבים. בישוב הושקעו משאבים אדירים וכבר 30 משפחות מתגוררות בו במבנים החדשים ועוד עשרות נמצאות ברשימת המתנה.

הישוב אביתר פתח בקמפיין גיוס המונים במטרה לכסות על המשאבים האדירים שמושקעים במקום.
אלפי אנשים כבר תרמו למען פיתוחו של הישוב ומרגש לראות את ההתגייסות הרבה של הציבור הרחב שתומך בהתיישבות החדשה.

לסיוע לאחזקת וקיום היישוב אביתר לחצו כאן