הפובליציסט והעיתונאי ידידיה מאיר מתייחס בראיון לערוץ 7 לסערה שחוללה ההחלטה בפייסבוק להסיר את הפוסט בו העלה את טורו האחרון מהעיתון 'בשבע' ובו תקף בחריפות רבה את מהלכו הפוליטי של נפתלי בנט.

מאר מספר על ההודעה הראשונית שקיבל מפייסבוק ובה הובהר לו כי מאחר ומדובר בטעות החשבון לא ייחסם אלא רק הפוסט הוא שיוסר. הודעה זו נמסרה לו מבלי שנמסרה הסיבה המדוייקת לכך. לעומת זאת בעקבות הסערה התקשורתית והציבורית שעוררה הסרת הפוסט נמסר לו מפייסבוק שהסיבה להסרת הפוסט אינה תוכנו של הפוסט אלא תמונה שהוצמדה אליו ובה צילום מודעה המיידעת על הפגנה הצפויה להתקיים במרחק של כמאתיים מטרים מביתה של איילת שקד.

"ברגע הראשון זה היה מפחיד וברגע השני יותר מפחיד. תמיד חששנו מהרגע שפייסבוק תחסום וכו'. גם כך אני באווירה של 'תפילה לעני כי יעטוף'", אומר מאיר המזכיר את התקוות והאמונות לפיהן אם היו רשתות חברתיות בתקופת ההתנתקות המהלך לא היה מתבצע בשל ההתנגדות הציבורית, אך כעת מתברר שבעידן הרשתות החברתיות ניתן לבלום הפגנות כבר בשלב הפצת המודעות ולא בשלב נסיעת האוטובוסים, כפי שהיה בימי טרום העקירה והגירוש.

עוד באותו נושא:

מאיר מספר על תמיכה רחבה שקיבל מאז נודע דבר הסרת הפוסט המדובר ומציין כי בשל הדילוג שלו מראיון לראיון מונע ממנו כעת מלאמוד את עצמת והיקף התמיכה בו.

באשר לתוכן מאמרו החריף כלפי מהלכו הפוליטי של בנט, נשאל מאיר אם אכן הוא סבור שבנט מוביל אותנו למהלך דומה לזה של שרון והוא משיב כי "לא עד כדי כך" משום ש"בנט חרטטן, לכל דבר יש לו איזו תשובה או שקר כלשהו. הוא לא ביצועיסט, כך שבמובן הזה אני רגוע. הוא לא בולדוזר, אבל בקטע של מנהיג שמוביל קו מסוים ולא רק מפר הבטחת בחירות אלא משנה את כל הדרך, חובר לגדולים שבאויבינו מבית ומחוץ והתקשורת לא עוסקת בעוולה הזו אלא בזה שידידיה מאיר הוא המסית, שהרב דרוקמן או הרב אבינר והרב וולדמן, סמלי הרכות, צריך לחקור אותם".

על אזהרותיו של ראש השב"כ ממאפייני השיח הישראלי בימים הללו, מציין מאיר כי המאמר שכתב אינו כולל הסתה או קללות וגידוף ולמרות זאת במקום לחסום את מי שבאמת תוקף ומגדף עושים זאת לו ולשכמותו, מייצגי ומביעי המחאה הלגיטימית.

מאיר סבור כי אין מקום לצעקות כלפי רעייתו וילדיו של ניר אורבך, אך כלפי אורבך עצמו יש לזעוק באופן תקיף ועצמתי הרבה יותר. בדבריו הוא מבקר את ההתייחסות של חלקים בציונות הדתית המתנחמים בכך שיהיה ראש ממשלה חובש כיפה, אך הוא אינו מבין ואינו מקבל את נמיכות הקומה של חלקים אלה הזקוקים לאישור מאדם כמו יאיר לפיד כדי לקבל מעין חותמת כשרות על ראש ממשלה חובש כיפה. "מי מתנהל ככה? זה רוח הרב קוק? רוח הרב נריה?".

בדבריו מביע מאיר ביטחון בכך שלו היה בנט מצהיר על כוונותיו הפוליטיות הללו לא היה עובר את אחוז החסימה. "אני חושש שאחרי הפארסה הזו שבה בנט יהיה ראש ממשלה וייסחט כי הוא חושש מבחירות, הוא הכי סחיט בעולם מהחברים שלו שחושבים עליו דברים חמורים הרבה יותר ממני, יהיו בציונות הדתית עדיין כאלה שיגידו שאולי הוא יהיה זה שיביא לנו את ההכרה".

האם קיים סיכוי לרגיעה ביום שאחרי הקמת הממשלה? מאיר אומר שישמח לראות מעשים רגועים שכאלה, אך הוא מזכיר את דבריו של בנט עצמו בראיון לעמית סגל ובו הוא אומר שלכל היותר המהלך לא יצלח אבל הניסיון נעשה. "הלו, זו מדינת ישראל", הוא מזכיר.

על נתניהו מדגיש מאיר כי הוא עצמו אינו ביביסט ועם זאת הוא רואה את יכולותיו לעמוד לימין הציבור המסורתי והדתי ומתעמת מול השתלטות בג"ץ, מאבקים שייכשלו ברגע בו יוצא מהתמונה. "אי אפשר לשחק עם הדברים הללו".

"אני לא הייתי ממהר להיפטר מנתניהו. אני לא שותף לשיח הבלפורי הזה שבנט תוך שניה אימץ וכעת הוא זורם לנרטיב הזה של רצח רבין. לפני 25 שנה הציבור שלנו נכנס למקלטים בערב נובמבר ופתאום בנט זורם עם השיח הזה, הוא חלק מהדבר הזה. טוב לו עם הסיפור הזה של המאבטחים והסכנה וכו'".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו