ניר ברקת
ניר ברקת צילום: ערוץ 7

בכירים בליכוד מנסים לסכל את הכנס הפוליטי של חבר הכנסת ניר ברקת שתקיים מחר (חמישי) בגני התערוכה בתל אביב.

חברי כנסת ושרים קיבלו מסרונים ושיחות טלפון שבהם הועבר מסר חד משמעי: "אם תלכו, תסתבכו עם ראש הממשלה".

חברת כנסת מהליכוד אמרה לערוץ 7: "אני הולכת לכנס כדי לשמוע את חברי ניר ברקת ואיומים לא עובדים עליי".

נזכיר כי ברקת זימן את חברי הליכוד ואת התקשורת לכנס פוליטי שבו "יוצגו התכניות השונות עליהן עבד ברקת בשנים האחרונות".

גורמים בליכוד העריכו כי הכנס נועד לסמן את כוונתו של ברקת להתמודד על הנהגת הליכוד ביום שאחרי נתניהו. נציין כי ראש הממשלה ורעייתו הוזמנו לכנס אך לפי שעה אין בכוונתם להשתתף בו.

מקורב לברקת מסר לערוץ 7: "מובן שיש מי שחושש מהתמיכה הרחבה לה זוכה ניר ברקת בליכוד. לאירוע הערב צפויים להגיע כאלף איש ובהם שרים וחברי כנסת בסיעת הליכוד, ראשי סניפים, חברי מרכז ופעילים מרכזיים. האירוע הוא מאחד ומלכד בו יציג ניר ברקת חזון למדינת ישראל חזקה ומתקדמת".

לפני כשבועיים תקף שר האוצר ישראל כץ את הכנס של ברקת, ובהודעה ששלח כץ לפעילי ליכוד הוא כתב כי "הכנס שעורך ניר ברקת על 'חזונו לניהול המדינה', מול המאמצים שמקיים כעת ראש הממשלה בנימין נתניהו להקים ממשלת ליכוד, היא פעולה מוטעית ומיותרת. מעולם בתולדות הליכוד, על שורותיו אני נמנה עשרות שנים, לא הייתה פעולה חתרנית מסוג זה נגד ראש ממשלה מכהן"

ברקת הגיב להאשמות השר כץ וכתב בטוויטר כי יציג את חזונו ותכניות עבודה עליו עבד "בשנים האחרונות עם טובי המומחים בארץ ובעולם, ובהם ראש הממשלה נתניהו. אני בטוח שגם ישראל כץ לכשיגיע לאירוע יתמוך בתכניות. במיוחד בימים אלה אנו צריכים לשמור על ליכוד מאוחד. זהו רגע האמת ואני קורא לבנט וסער לשים את השיקולים האישיים בצד ולהצטרף להקמת ממשלת ימין בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו