יו"ר אגודת אפרת ד"ר אלי שוסהיים הובא למנוחות: "79 אלף ילדים מלווים אותך לכיסא הכבוד"

ד"ר אלי שוסהיים לקה באירוע מוחי במהלך השבת האחרונה. הלוויתו נערכה בבית ההלוויות סנהדריה בירושלים.

ערוץ 7 , כ"ט בסיון תשפ"א | עודכן: 22:48

יו"ר אגודת אפרת ד"ר אלי שוסהיים הלך היום (רביעי) לעולמו והוא בן 80.

ד"ר שוסהיים לקה באירוע מוחי במהלך השבת האחרונה. הלוויתו נערכת הערב בבית ההלוויות סנהדריה בירושלים.

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי הביע צער כבד על פטירתו. "בצער רב קיבלתי את הבשורה המעציבה על פטירתו הטראגית של ידידי האישי, יו"ר אגודת אפרת, ד"ר אלי שוסהיים ז"ל.

ד"ר שוסהיים 'מציל הילדים', הקדיש את כל חייו למען חיי אדם ורבבות של ילדי ישראל חבים לו את חייהם, זכה ושימש כרופאם של גדולי ישראל במשך עשורים וקידש שם שמיים בעולם. אני שולח את תנחומיי למשפחתו הכבודה, במורשתו אשר הותיר אחריו תנוחמו. יהי זכרו ברוך".

ד"ר אליהו יוסף שוסהיים נולד בשנת תש"א (1941) בעיר בואנוס איירס בירת ארגנטינה, להורים שנמלטו מפולין לפני מלחמת העולם השנייה.

בהשפעת מאמר חז"ל "כל המציל נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא" החליט ללמוד רפואה. לאחר שסיים את לימודי הרפואה בשנת תשכ"ג (1963), התמחה בכירורגיה כללית.

כשנה לאחר מכן נישא לרעייתו שושנה רחל, ויחדיו החליטו לעלות לארץ ישראל ולבנות את ביתם בירושלים עיר הקודש.

מיד לאחר שעלה לארץ החל לעבוד כרופא מנתח בבית החולים 'שערי צדק' ולאחר מכן גם ב'הדסה עין כרם'. כמו כן שימש בין השנים 1971-1967 כרופא הכנסת.

במלחמת ששת הימים טיפל בפצועים בבית חולים 'שערי צדק' ובמלחמת יום הכיפורים שירת כרופא בתעלה ובמצרים וניהל שם בית חולים שדה. בשנת תשל"ה (1975) הקים את בית החולים הסיעודי 'נוה שמחה' בירושלים וניהל אותו עד שנת תשמ"ג (1983).

משנת תשכ"ח (1978) ועד היום משמש כיו"ר הוועדה הבין-משרדית להסמכה ולפיקוח על המוהלים ברבנות הראשית לישראל. בשנת תשל"ז (1977), לאחר שהתוודע ד"ר שוסהיים לממדים העצומים של אובדן חיים בישראל בגלל הפלות, הצטרף לאגודת 'אפרת' ובתוך זמן קצר הוצב בראשה. מאז הקדיש את חייו להצלת חיי תינוקות מהפלות. אגודת 'אפרת' בראשותו זכתה להציל למעלה מ-80,000 ילדים.

פעילותו זכתה להוקרה בכל רחבי העולם. בין היתר התקיים לכבודו בקונגרס האמריקני בוושינגטון אירוע הצדעה במלאות שלושים שנה לפעילותו ב'אפרת', בהשתתפות סנאטורים וחברי קונגרס רבים.טוען....