ד"ר חגי בן ארצי
ד"ר חגי בן ארצי צילום: עצמי

ד"ר חגי בן ארצי, אחיה של שרה נתניהו שתמך בעבר במפלגת ימינה אך בעקבות המו"מ עם מפלגות השמאל ורע"ם יצא בחריפות נגד ראשיה, לא מתחרט על המילים הקשות שאמר.

בן ארצי, שכינה את קואליציית בנט-לפיד "בגידה", התראיין היום (שלישי) לחדשות 12 והדגיש כי הוא מסרב לחזור בו מדבריו. "מה שבנט עשה זה לא רק הפרת הבטחה, אלא בגידה בציונות, בזהות היהודית ובמדינת ישראל".

"במשך שנים תמכתי בבנט – תליתי בו הרבה תקוות, אך לצערי התגלה שהוא אכזבה גדולה קשה ומרה", אמר ד"ר בן ארצי בפתח דבריו.

"בנט הקים ממשלה שמבוססת על הונאה, שקר וגנבת קולות – מה שהפך לצערי לנורמה מקובלת בפוליטיקה הישראלית", הוסיף.

בן ארצי טען כי ראה את בנט חותם בכתב ידו 4 פעמים לפחות על כך שלעולם, ובשום מחיר, לא יישב עם לפיד, מרצ ובעיקר עם רע"ם. "הבעיה היא לא רק הפרת ההבטחות. זו הפעם הראשונה שבה קמה ממשלה שנשענת על התנועה האסלאמית, על תומכי טרור", הדגיש ד"ר בן ארצי.

עוד הוא טען כי גיסו, ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, רק "פלרטט" עם רע"ם ולא התכוון באמת להקים ממשלה בתמיכתם.

כשנשאל האם ברצונו לחזור בו מהשימוש במילה הקשה "בוגד", הוא סביר: "אני מורה לתנ"ך ולכן אני משתמש במילה שבה התנ"ך השתמש כדי לתאר שיתוף פעולה עם בוגדים. 'בגד בוגדים בגדו' נכתב בספר ישעיהו פרק כ"ד. אסור לטשטש את המציאות".

"זו ממשלה לא לגיטימית מבחינה ציונית, לאומית ויהודית היא לא לגיטימית", טען ד"ר בן ארצי.

בסיום הריאיון הוא התבקש להגיב גם להקלטות של שרת הפנים איילת שקד, שפורסמו במהדורה המרכזית. ד"ר בן ארצי טען כי "האובססיה היחידה לכוח ולשלטון בלתי מוגבלים ומרוסנים הם של צמד הנוכלים והבוגדים הם בנט ושקד".