הרב שנרב: "עסקת טיעון לא נורמלית"

התביעה הצבאית הציגה הבוקר (שלישי) הסדר טיעון עם המחבל שידע על הפיגוע בו נרצחה רנה שנרב הי"ד ונפצעו אביה הרב איתן ואחיה דביר. המחבל לא עשה דבר כדי למנוע את הפיגוע.

"הוא חבר בחזית העממית שידע על הרצח ועודד אותו", הגיב הרב שנרב. ''הפרקליטות בעסקת טיעון לא נורמלית רוצה לתת לו חודשים, לשחרר אותו כבר עכשיו. אין הרתעה. אי אפשר להמשיך ככה".

המחבל רבחי כראג'ה יורשע בכך שהיה בקשר קרוב עם קאסם שיבלי, אחד המחבלים שהיה מעורב באופן ישיר ברצח של רנה, ושמע ממנו, ימים אחדים לפני הפיגוע, שבכוונת שיבלי "להכות" במעיין דני.

כראג'ה הבין היטב שמדובר בכוונה לבצע פיגוע רצחני. עוד יורשע כראג'ה בכך שהיה חבר בארגון הטרור החזית העממית (החז"ע) במשך למעלה משנה וחצי עובר לרצח.

לכראג'ה הרשעה קודמת בגין חברות בחזית העממית, ותלוי ועומד נגדו מאסר על תנאי בר הפעלה.

התביעה הצבאית בחרה לכרות הסדר טיעון מקל במיוחד עם כראג'ה, לפיו יוטלו עליו רק 3 שנות מאסר בגין העבירות החדשות שבהן יורשע והפעלת רק חלק מהמאסר המותנה במצטבר, כך שבסך הכל יוטלו על כראג'ה רק כשלוש וחצי שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי לשיקול דעת בית המשפט וקנס בסך 8,000 ₪.

לטענת משפחה שנרב, מדובר בהסדר שמקל באופן חריג וקיצוני עם מחבל, שחוזר לסורו פעם אחר פעם, וידע פרטים מדויקים על אודות הכוונה לבצע את הפיגוע הרצחני.

"כראג'ה היה יכול למנוע את הפיגוע ולהציל את חייה של רינה, אך הוא בחר שלא לעשות כן, ככל הנראה מתוך הזדהות עמוקה עם המטרה של רצח יהודים", אמרו בני משפחת שנרב.

משפחת שנרב הביעה את התנגדותה להסדר בפני גורמי פרקליטות איו"ש, אך התנגדות זו לא הביאה לשינוי ההסדר.

עורך הדין, מוריס הירש שמייצג את משפחת שנרב אמר בתחילת הדיון לערוץ 7, "המחבל ידע שהולך להיות פיגוע במעיין דני ולא עשה דבר והיה יכול להציל את חייה של רנה. הסדר של התביעה הצבאית עם כראג'ה הוא חריג. יש להטיל עונש של 5-6 שנים לא פחות מכך".

עו"ד הירש: להטיל עונש של 5-6 שנות מאסר

בתקופת כליאתו צפוי כראג'ה לקבל מהרשות הפלסטינית כ- 70,000 ₪ כתגמול על מעורבותו בטרור.