תיעוד הלינץ' ביגאל יהושע בלוד דוברות המשטרה

המשטרה ושב"כ פענחו את רצח יגאל יהושע בלוד בחודש שעבר, כך הותר הבוקר (ראשון) לפרסום.

מהחקירה עלה כי יהושע הגיע בשעת ערב למחסום שהקימו הרוצחים. כאשר זיהו שמדובר ברכב של יהודי הם החלו לזרוק עליו אבנים מטווח קרוב. גם כאשר האט הם התקרבו והטיחו בו בעוצמה אבנים מטווח אפס. האבנים פגעו בראשו וגרמו לו פצעים אנושים.

יהושע עוד הצליח לנסוע כמה מאות מטרים ולהגיע לחניון ביתו - שם הוא קרס. הוא התנגש עם רכבו ברכב חונה, ושכן שירד למשמע הרעש הבחין ביהושע כשהוא פצוע באורח קשה. יהושע הובהל לבית החולים אסף הרופא, וכעבור שישה ימים נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

לאחר יידוי האבנים והפגיעה ביהושע פעלו חלק מהחשודים בניסיון לטשטש את מעורבותם בפיגוע וניסו להעלים צילומים ממערכת מצלמות האבטחה בזירה.

בעקבות המקרה נפתחה החקירה שבמסגרתה נעצרו לחקירה שמונה חשודים: מוחמד חסונה (33), חאלד חסונה (51), כרים בהלול (20), יוסף אלקדאים (21), וליד אלקדאים (25), איאד מראחלה (20) - כולם אזרחים ישראלים תושבי לוד.

בנוסף נעצרו שני צעירים פלסטינים: אחמד דנון (25) תושב רנטיס וכמאל דיף אללה (21) תושב בית לקיה, ששהו בישראל באופן בלתי חוקי. חלק מהחשודים אף השתתפו באירועי יידוי אבנים אחרים כנגד יהודים אך לפא פורסם האם בעיר עצמה או בערים מעורבות אחרות.

ראש הממשלה נפתלי בנט הגיב "אני מברך את השב"כ, המשטרה וכל זרועות הביטחון על תפיסת החשודים ברצח המתועב של יגאל יהושע ז"ל, תושב העיר לוד, בפיגוע יידוי האבנים בעיר, בחודש שעבר. ידע כל אויב ומחבל שמנסה לפגוע בנו - מדינת ישראל תשים ידה על כל בן עוולה במוקדם או במאוחר, ונבוא איתם חשבון".

משפחת יהושע הסכימה לתרום את איבריו של הנרצח. ההשתלות בוצעו בארבעה בתי חולים, עבור ארבעה בני אדם: שתי הריאות בגבר בן 69 בבילינסון, הכבד באישה בת 22 באיכילוב, כליה אחת בגבר בן 67 בבילינסון וכליה שנייה באשה בת 58 בהדסה עין כרם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו