דניאלה וייס, יו"ר תנועת נחלה, מתייחסת בראיון לערוץ 7 לדבריו של ראש הממשלה החליפי, יאיר לפיד, ולפיהם אביתר הוא מאחז בלתי חוקי שיש לפנותו.

את דבריה פותחת וייס בציון נחישותן של המשפחות באביתר המבטאות בחייהן במקום ציונות בהתגלמותה, זאת בעקיר לנוכח הגיוון הרב של האוכלוסיה בישוב הצעיר. "כל הזמן אני שומעת את קולות הציונות כאן, את הלמות הפטישים, את התפילה. הכול כאן מתרחש בהרמוניה ציונית", היא אומרת וקובעת כי הקולות הללו הם שנותנים כוחות לעם ישראל כולו.

"לגבי לפיד אין לי מה לומר יותר מאשר ליבי עליך, אם אתה לא מבין שיש כאן חגיגה של ציונות, אם לא כואב לך כשאתה רואה ערבים שגוזלים את הקרקע שהיא שלך ושלי באותה מידה, יש לך איזושהי בעיה והיא דורשת טיפול", אומרת וייס המדגישה כי כתלמידת הרב קוק אין לה כל כוונה לגעת באדמה של ערבים ואדמת הישוב היא חלק מאדמת הלאום.

"אביתר תגדל ואני מציעה לכל מי שלב ציוני פועם בו לחזק את המקום וחלילה לא לפגוע", היא אומרת ומתייחסת גם להתנהלותה של הממשלה הקודמת למען ההתיישבות הצעירה ומציינת כי אתמול פגשה את נתניהו שאמר לה במילים פשוטות: 'אני אומר כן לאביתר'. את התפנית בדבריו של נתניהו רואה וייס כחזרה בתשובה המהווה חלק מהתרבות היהודית, וככזו היא מוצאת לנכון ללמד על נתניהו ומפלגתו זכות.

וייס מספרת כי היא מתרוצצת, כהגדרתה, או בכנסת או באביתר ומקפידה שלא לעשות חלוקה בין אופוזיציה לקואליציה. בדבריה היא מתעקשת שלא לעסוק בפוליטיזציה של המהלכים והאמירות שמשמיע הליכוד אלא כחלק מהנפש היהודי ההומיה בהם.

"אני רואה גם את איילת וגם את בנט רלוונטיים ליישוב ארץ ישראל על כל מרחביה. אני רואה את זה במבטים ועל ידי השליחים שהם שולחים", אומרת וייס ומזכירה לבנט את הסיסמא עימה יצא לראשית דרכו הפוליטית 'משהו חדש מתחיל'.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו