אביתר
אביתר צילום: רועי חדי

השר לשעבר וחבר הכנסת צחי הנגבי (הליכוד) בירך על הפשרה שתאפשר להסדיר את היישוב אביתר בשומרון.

בראיון לגלי צה''ל הזכיר הנגבי כי הקמת היישוב בממשלת בנט מתאפשרת גם בזכות מפלגות מרצ ורע''מ. ''מברך על ההסכמה המתגבשת בעניין אביתר. ישובים רבים ביהודה ושומרון נולדו על דרך הפשרה. נקרא ליישוב רמת הורוביץ או רמת מנסור עבאס, כי התמיכה של הקואליציה הזו בעצם מאפשרת את הקמת הישוב - כשהם עושים דברים טובים אנחנו מברכים על זה".

הנגבי התייחס גם לחוק האזרחות והחלטת הליכוד שלא לסייע לקואליציה להעביר את החוק שימנע איחוד משפחות: "בדיון שלנו על הנושא היו דעות מגוונות, אבל בסופו של דבר כל חברי הליכוד תומכים וחתמו על הצעת חוק יסוד ההגירה של רוטמן. הרוב המוחלט תמך בכך שלא נקבל את ההצעה הצינית של הקואליציה".

יו"ר תנועת נחלה ואשת ההתיישבות דניאלה וייס בירכה אתמול על ההסכם בין ממשלת בנט לתושבי המאחז אביתר בשומרון.

"ממשלה שכל כך הרבה ביקורת שפכו עליה מצאה את הדרך האצילית והמרוממת לשוחח איתנו, לא מתוך כיפוף ידיים אלא מתוך הערכה לחלוצים בוני הארץ", אמרה וייס במסיבת עיתונאים באביתר.

וייס סיפרה: "התפקיד שלנו הוא לא לכופף את הממשלה, אלא לרומם אותה. ההישג הוא לא שאנחנו הולכים נגד הממשלה, אלא שאנחנו מביאים את הממשלה למצב שהיא בעצמה רוצה".

על פי ההסכם שהושג להסדרת היישוב אביתר, התושבים יעזבו את המקום עד לסוף השבוע, כל הבתים יישארו במקומם, משרד הביטחון יקים בסיס לפלוגה במקום ובראש חודש אלול תוקם על פי חוק ישיבת הסדר חדשה בישוב אביתר.

במקביל תצא הנחיה למנהל האזרחי לסיים בתוך חצי שנה את סקר הקרקע. הקרקע שתעבור את הסקר תוכרז כאדמת מדינה ותוקם התיישבות במקום על פי חוק בתיאום בין ראש הממשלה, שר הביטחון, יו"ר ועדת הכנסת ח"כ ניר אורבך, ראש המועצה האזורית שומרון ותנועת נחלה.

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו