השר ניצן הורוביץ: משרד הבריאות יקיים את ההחלטה ככתבה וכלשונה ערוץ 7

שר הבריאות ניצן הורוביץ מסר בצהריים (ראשון) הצהרה בכנסת בעקבות החלטת בג"ץ לפיה בני זוג להט"ב יוכלו להשתמש בהליך של פונדקאות.

"משרד הבריאות יקיים את פסיקת בג"ץ ככתבה וכלשונה", פתח השר הורוביץ

לדבריו, "אנחנו מתחילים להיערך כדי שנוכל לאשר בישראל גם לזוגות מאותו מין ולגברים יחידים הסדרי פונדקאות באופן שוויוני. צדק בג"ץ שההסכם היה נגוע באפליה קשה, ואנחנו מסיימים אותה עכשיו" .

הורוביץ לא הסתיר את שביעות רצונו. "זהו יום היסטורי לקהילת הלהט"ב בישראל ולחברה כולה - זכות השוויון והזכות להורות קיבלו את המקום הראוי להן בסוגיית הקמת המשפחה. גם לזוגות מאותו מין ולאבות יחידים יש זכות מלאה להיות הורים".

בתוך כך, ח״כ ויו״ר סיעת מרצ, מיכל רוזין, הגיבה להחלטת בג"ץ ואמרה, "״אני מברכת את ההחלטה של בג"ץ וחושבת שטוב עשה, שהרחיב את הליך הפונדקאות ועשה צעד נוסף קדימה, למען שוויון לקהילת הלהט"ב".

עוד באותו נושא:

"הרחבת החוק ליחידים יצר אנומליה, על פיה נוצר חוסר שוויון בין זוגות ויחידים שאינם מאותו מין, לבין זוגות ויחידים להט"ב, שלהם הזכות להורות ולהקמת משפחה. כל עוד הליך הפונדקאות קיים בישראל, לא תיתכן אפליה בחוק".

"אני מברכת את שר הבריאות, ניצן הורוביץ, על המלצת משרדו לבג"ץ. הדבר מעיד על רוח חדשה הנושבת בממשלה ובמדינה. זוהי יריית הפתיחה לצעדים גדולים נוספים שיעניקו תקווה, אופטימיות, חוזק ושיוויון בין כלל אזרחי ישראל", סיכמה רוזין.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו