חברי ועדת החקירה. קרליץ מצד שמאל
חברי ועדת החקירה. קרליץ מצד שמאל צילום: דוברות הרשות השופטת

חבר ועדת החקירה לאסון במירון, הרב מרדכי קרליץ, דחה היום (שני) את הטענה לפיה הוא מצוי בניגוד עניינים ואינו יכול לכהן כחבר הועדה.

בחדשות 12 דווח לפני ימים אחדים כי עורכי הדין יובל יועז ודורון ברקת, פנו לנשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בדרישה לפסול מהוועדה את הרב מרדכי קרליץ, בטענה שהוא מקורב לגורמים פוליטיים ואף הופיע ברשימה המועמדים לכנסת של יהדות התורה.

קרליץ כאמור, דוחה את הטענה מכל וכל. "עיינתי במכתבכם ולא ראיתי כל סיבה לפסול עצמי מלכהן בוועדת החקירה", כתב היום קרליץ במכתב ששיגר לנשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, חברי ועדת החקירה וליועץ המשפטי לממשל אביחי מנדלבליט. "אני דוחה מכל וכל את הניסיון להטיל בי או בפעולתי דופי, וכאמור איני רואה מקום לפסול את עצמי".

"אני סמוך ובטוח כי אין בליבי שום דעה קדומה כנטען במכתבכם, כי איני פועל בניגוד עניינים ומשוא פנים, וכי אדון בכל דבר הנוגע לתפקידי זה בפתיחות מירבית".

"למעשה, מכתבכם הוא בגדר ניסיון לערוך מעין "שימוע ציבורי", ודרישה לפרט את השקפות עולמי. אומר רק זאת, אין יסוד לטענה כי אני, כביכול, שולל מלכתחילה השתתפות בהילולת מירון".

בדבריו התייחס לטענה לפיה הוא מזוהה פוליטית עם אחת המפלגות בכנסת ואמר כי אינו בורח מהעובדות.

"אמת, אני חבר בהנהלת דגל התורה והייתי מועמד מס' 117 ברשימת יהדות התורה לכנסת, אך זהות פוליטית אין בה כדי לפסול חבר מכהונה בוועדת חקירה. אשר לטענה כי אנשים שונים המנויים במכתב הם חברים אישיים שלי - מבלי לקבוע בשלב זה אם מי מהם עתיד בכלל להיות מוזהר על ידי ועדת החקירה, רמת ההיכרות שלי עם המנויים במכתב אינה מגיעה לכדי חברות ממש.

"אני סמוך ובטוח שאדע לעשות מלאכתי נאמנה ולמלא את השליחות שהטילה עלי נשיאת בית המשפט העליון ומתוך תקווה כי הוועדה תשכיל למצוא את הדרך הראויה כדי לאפשר את קיום האירוע לצד שמירה על הבטיחות", חתם את מכתבו.

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו