שר הדתות מתן כהנא (ימינה) השתתף היום (שני) בכנס הקיבוץ הדתי בנושא 'שמיטה הלכה ומעשה' והפתיע את הנוכחים כששיחזר את הדרשה שנשא בבר המצווה שלו לפני למעלה מ-35 שנה.

השר כהנא, שנולד בי"ח אב, שיתף את הנוכחים כי דרשת בר המצווה של עסקה בנושא השמיטה בכלל ובשמירת השמיטה בגידולי הכרם בפרט. בדרשתו התפלפל בדעות התוספות יום טוב ורידיב"ז, רש"י והאגלי טל.

לחזור על עיקרי דרשת בר המצווה שלי בנושא השמיטה כשר לשירותי דת מול חקלאי הקיבוץ הדתי היה רגע מרגש", הוא אמר בשיחה עם ערוץ 7. "מצוות השמיטה היא ערך לאומי וחברתי ממדרגה ראשונה".

לדבריו, "חיי תורה ועבודה שמשלבים חקלאות עברית בארץ ישראל תוך שמירת המצוות התלויות בארץ זו הציונות במיטבה".

כפי שפורסם, אחד המשתתפים בכנס צעק לעבר שר הדתות: ''הרבנים הראשיים צריכים לכבד אותך. אתה סמל שלטון והכבוד של הציונות הדתית חשוב''.

כהנא השיב: ''שיהיה ברור, אני מתכוון לשמור מכל משמר על כבודם של הרבנים הראשיים. מנסים לגרור אותי למאבקים תקשורתיים כולל מול הרבנים הראשיים. אני בשום פנים ואופן לא מתכוון להיגרר לוויכוחים כאלו.

''בעיני הרבנים הראשיים הם סמלי שלטון, סמלי ריבונות, ממשיכי דרכם של הרב יעקב מאיר והרב קוק ז"ל ואני מתכוון לעשות כל שביכולתי בכדי לעבוד איתם בצורה מכבדת שתחזק את זהותה היהודית של מדינת ישראל", הוסיף השר.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7