למצולמים אין קשר לידיעה
למצולמים אין קשר לידיעהMiriam Alster/Flash90

נתונים ראשוניים של משרד הבריאות מצביעים על יעילות של החיסונים בהורדת תחלואה קשה בקורונה.

מנתוני מחקר של משרד הבריאות, שפורסמו אמש (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11, עולה כי יש ירידה בשיעור חולי הקורונה שמצבם הקשה ביחס לשנה שעברה.

ההשוואה נעשתה בין נתוני שיעור התחלואה בקרב בני 40+ בחודשי יוני 2020 ו-2021. ביוני בשנה שעברה שיעור החולים שמצבם קשה עמד על 5.9%. זאת לעומת 3.4% בחודש יוני השנה – ירידה של כמעט מחצית. ועדיין, צריך לחכות גם לנתונים מחודש יולי כדי לבדוק אם מדובר במגמה, ולזכור שמדובר באוכלוסיות אחרות שנחשפו להדבקה (השנה יש יותר מחוסנים בקרב האוכלוסיה).

ציטוטים מישיבת הקבינט שפורסמו בכאן 11 שופכים מעט אור על השיקולים שככל הנראה הובילו לגישה זהירה בנוגע להטלת הגבלות. שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון אמרה בדיון: "יש ענפים במשק שעדיין לא התאוששו מהסבבים הקודמים, ורק עצם הדיון מהווה פגיעה אנושה נוספת בהם. אסור להתנהל כמו לפני שנה כאילו אין כאן חיסונים".

שר התרבות והספורט חילי טרופר הוסיף: "יש תחומים בתרבות שנפתחו רק לפני כמה שבועות – ואנחנו צריכים לראות שיש לנו את התשתית לאכוף ולחיות לצד ההגבלות. הממשלה הקודמת איבדה את האמון בה בעיקר כי ההחלטות לא באו עם תשתית שאפשרה את ההגבלות האלה".

שרת המדע והטכנולוגיה אורית פרקש-הכהן הצטרפה לדבריו של השר טרופר, וציינה שיש צורך בתוכנית שלמה שכוללת מתווה בדיקות באירועים גדולים, לצד המשך חיסון של הציבור בדגש על ילדים. "אם בזמן הזה לא נייצר תוכנית אפקטיבית של מאות אלפי מתחסנים – לא נשיג את המטרה", היא אמרה.