הרב אליהו מאלי בסיום הש"ס
הרב אליהו מאלי בסיום הש"ס צילום: ללא

תלמידי ישיבת ההסדר ביפו בחרו לסיים יחד ש"ס גמרא לכבוד סיום שנה ולכבוד ראש הישיבה הרב אליהו מאלי שהותקף לפני מספר חודשים בידי ערבים.

כזכור, מנכ"ל הישיבה משה שנדוביץ' יחד עם ראש הישיבה הרב מאלי הגיעו בחודש אפריל השנה לאחד הרחובות ביפו על מנת לרכוש שטח מיהודי לטובת הישיבה ותלמידיה. כשהם הגיעו למקום, הקיפה אותם קבוצת ערבים שהחלה לתקוף אותם.

כעת, בסיום השנה, החליטו תלמידי המוסדות שבראשות הרב מאלי להעניק לו אהבה בצורת סיום הש"ס של כלל המוסדות יחד.

בקישור שהופץ בין תלמידי המוסדות ביפו התבקשו התלמידים והאברכים לבחור מספר דפי גמרא אותם ילמדו במהלך חודש תמוז, כעת לאחר שסיימו את הש"ס חגגו התלמידים בשמחת התורה בהיכל ישיבת ההסדר ביפו.

לקראת הסיום הגיעו הרב הראשי הרב דוד לאו, הרב צבי קוסטינר, הרב יעקב אריאל, הרב יגאל אריאל, הרב יהושע שפירא, הרב מרדכי שטרנברג, הרב ראובן ששון ומסרו שיעורים בבית המדרש של הישיבה.

"לימוד וסיום הש"ס והלימוד במשך 13 שנה בישיבתנו במדרשת יפו ובשתי המכינות, ועוד, הוא מכוחו וכוח כוחו של ראש הישיבה הרב אליהו מאלי", אמר הרב נתנאל אביטן, ר"מ בישיבה. "עלינו להודות על הקמת הישיבה ועל הנהגתה, על התורה הגדולה ועל מסירות שלמעלה מטעם ודעת. זכות גדולה להכיר תודה. אנו שמחים לסיים את הזמן והשנה באור גדול של תורה וקדושה והכרת תודה גדולה".

ראש הישיבה הרב אליהו מאלי אמר בהתרגשות במעמד הסיום: "מקובלנו מחז"ל כי בית המקדש חרב על מאיסת התורה. על כן תשובת המשקל היא כי באב מוסיפים תורה. לקראת סוף הזמן החלטנו להוסיף תורה. בחורי הישיבה קיבלו על עצמם לסיים את הש"ס. ואכן בשבועיים הוספנו אומץ בתורה ואתמול ז' באב חגגנו בשמחה את סיום הש"ס. מצפים אנו לביאת הגואל – 'קול התור נשמע בארצנו' קול התורה שמכוחה הגאולה נשמע ביפו ותל אביב, עירנו".