בנט וברביבאי עם בעלי אולמות
בנט וברביבאי עם בעלי אולמות צילום: קובי גדעון/ לע"מ

ראש הממשלה נפתלי בנט ושרת הכלכלה אורנה ברביבאי נפגשו היום (ה') עם בעלי אולמות אירועים באולם האירועים קמילו - הבית הירוק, בתל אביב.

במהלך המפגש, שמטרתו הייתה ללמוד אודות צרכי ענף האירועים ולגבש בהתאם מענים נכונים להתמודדות עם נגיף הקורונה, העלו בעלי האולמות מספר הצעות שיצמצמו את שרשראות ההדבקה. בעלי האולמות הודו לראש הממשלה על קיום השיחה עימם ועל ההזדמנות להשמיע את עמדתם בנושא.

בפגישה הוצגו עקרונות "התו השמח" ולפיו אורחים לא מחוסנים יציגו בדיקת קורונה שלילית החל מ-72 שעות שלפני האירוע. בנוסף, בהמשך יישקל מינוי ממונה קורונה בכל אולם שיוסמך על שמירת ההנחיות.

"מבחינתי זו לא ישיבה סמלית, אלא ישיבת עבודה אמיתית", אמר בנט. ''אני אסביר במה אנחנו רוצים להתייעץ איתכם, וביחד נחשוב מה עושים.

''בגלים הקודמים הבעיה הייתה שלא היה דיאלוג. זה לא שאתם רוצים שתהיה תחלואה בארץ וזה לא שאתם רוצים שהאולמות שלכם יהפכו למדגרות קורונה. יש לכם פתרונות ושכל ישר. אני רוצה להציג לכם את הנתונים, לאן זה הולך, ולדון איך אנחנו מאפשרים פעילות ולא סוגרים פעילות – מבלי להפוך את האולמות למדגרות קורונה".

בנט הוסיף: ''כרגע התחושה היא ש'הכל בסדר', יש חיסונים, אנשים לא מתים ברחובות, והכל בסדר. המוטציה החדשה, מוטציית הדלתא, שוטפת עכשיו את העולם. בכל העולם בחודשים האחרונים הייתה ירידה, ועכשיו בכל העולם המערבי יש עלייה דרמטית של הידבקות, ובפער מסוים יש חולים קשים ומתים.

"האם החיסונים מועילים? כן. הם היו מושלמים מול הזן המקורי – זן האלפא. זן הדלתא הוא שונה, הוא גם מתרבה הרבה יותר מהר וגם מגיב פחות. לכן החיסון מועיל מאוד, אבל החיסון לבד לא מנצח. זה בעצם שדה הקרב שאנחנו נמצאים בו".

"אנחנו רואים את האינפורמציה מאנגליה ומארה"ב. גם הפעם אנחנו רוצים לנצח, אבל בלי לסגור את הכל. אבל אם לא נפעל עכשיו נצטרך לסגור את הכל''.

לדברי בנט הנגיף הנוכחי מדבק הרבה יותר, ''אנחנו חוששים מאירועים של 'מאסת הדבקות', מה שהיה בתחילת הגל השני, כשפתחו את האלומות - ובום. המצב הכי גרוע להידבקות הוא צפיפות, מקום סגור ופליטת חמצן, נשיפה חזקה בלי מסכה - החיבור הזה הוא קטלני.

''מטרתנו אינה למנוע חתונות ושמחות באולמות. זה הכי קל והכי מזיק, מכיוון שהחתונות יתקיימו בצורה פיראטית ללא בקרה. מטרתנו היא להגדיר כיצד כן לקיים אותם בעידן המגיפות, עם מינימום פגיעה בענף האירועים ומקסימום הגנה על אזרחי ישראל", הוסיף בנט.

שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי, אמרה כי "במציאות בה נגיף הקורונה נוכח בחיינו, נכון לייצר פתרונות יצירתיים על מנת לאפשר לאנשים להמשיך לקיים שגרת חיים מלאה ובתוכה עבודה, תרבות ופנאי. לצורך כך נדרשת אחריות אישית של הציבור בעטיית מסיכות, ריחוק חברתי והשלמת החיסונים. רק כך אפשר יהיה להימנע מהגבלות רחבות כדי להוביל את הכלכלה ושוק העבודה קדימה. הבוקר ראש הממשלה ואני קיימנו שיח עם מנהלי אירועים כדי למצוא את אותם פתרונות יצירתיים לשמחות הבריאות שבדרך".

בין המשתתפים בפגישה: יו"ר התאחדות האולמות וגני האירועים, נועם לוי, חבר ההתאחדות ונציג החברה הערבית, אחמד אבדאח עמאר, יו"ר איגוד אולמות המהדרין ישראל מרדכי גפנר ובעלי אולמות נוספים.