הרב דוד חי הכהן, ראש ישיבת 'נתיבות ישראל' בבת ים השתתף ב'כנס אסופות' ריכז שמאות בחורי ישיבות ורבנים שבאו לשתף את תורתם מתוך אחדות, דווקא בתשעת הימים.

בשיחה עם ערוץ 7 מתייחס הרב הכהן לטענות לפיהן יש בימים אלה פיצול גדול בעם ישראל. "יש אחדות גדולה בעם ישראל, אלא לפעמים מבליטים את הדברים שמבדילים. רוב העם מאוחד מסביב לאמונה, תורה וקדושת הארץ. לפעמים יש ניואנסים שונים בגישה החינוכית, בדגשים - אבל כולם אוהבים את העם התורה והארץ - והמאוחד שבנו גדול באלף אלפים מאשר הטיפות המפרידות".

לדעתו הבעיה נעוצה במערכת הפוליטית. "אני חושב שהפוליטיקאים צריכים להיות יותר ממושמעים לרבנים, שהם נושאי ההנהגה התורנית ומקבלים את האחריות לעם ישראל ואין להם שום עניין פרטי. לפוליטיקאים יש לעתים נטיות אישיות ופרטיות שיכולות לסכן את שלום ובריאות הציבור וחלקם מדגישים את המפריד - שעלולים לחשוב שבאמת עם ישראל מפורד - וזו טעות ושקר".

לפרטים ולרכישת מנוי לאוצר הארץ לחצו כאן

ויש לרב דוד חי הכהן גם עמדה נחרצת נגד הממשלה. "ממשלה שנבנתה עם ערבים, אפילו אם לא היו שוללים את קיומה של מדינת ישראל, אסור היה לעשות את זה. אסור בארץ ישראל למנות גויים על יהודים, אחרת זו לא מדינת ישראל. עם ישראל במשך 2,000 שנים סבל מחוסר יחס. סוף סוף יש לנו מדינה ואותה צריך לעשות לכל אזרחיה? ללא תורה? אולי בסוף ישללו את דגל ישראל? את השבת? בשביל זה לא היה צריך לבוא לכאן ולהילחם על הארץ. כל מה שאנחנו נלחמים כאן הוא כדי לשמור על הציביון היהודי של הארץ. ממשלה שמאבדת אותו פועלת נגד רצון העם היהודי במשך אלפי שנים וברור שזו ממשלה שלילית ביסודה".