שמחה מהולה בעצב: בת נולדה לאלמנת ההרוג ממירון

אלמנת הרוג מירון, הרב מנחם אשר זקבך ז"ל, מאברכי כולל 'עטרת שלמה' במודיעין עילית, חבקה בת בשעה טובה

מיכל לוי , י"א באב תשפ"א

שמחה מהולה בעצב: בת נולדה לאלמנת ההרוג ממירון-ערוץ 7
מירון לאחר האסון
צילום: רויטרס

חודשים אחדים לאחר אסון מירון: אלמנת ההרוג הרב מנחם אשר זקבך ז"ל, מאברכי כולל 'עטרת שלמה' במודיעין עילית, חבקה בת בשעה טובה.

כזכור, הרב זקבך נהרג בל"ג בעומר במירון יחד עם עוד 44 מתפללים. המנוח הותיר אחריו רעיה ובת קטנה וכעת הפעוטה שנולדה תצטרף לאחותה הגדולה.

מי שסיפר על רגעיו האחרונים של הרב מנחם ז"ל באותו לילה במירון היה העסקן ר' יצחק שינין, מכר המשפחה ששב לליל שישי האחרון ל"ג בעומר במירון.

"מנחם הגיע יחד עם אביו ועם אח נוסף צעיר ממנו. לא אשכח שעל המגש נותר מנת בשר אחת, ומנחם ביקש להגיש את זה לאביו, אך אביו ביקשו שייקח זה בעבורו, ואמר הרי כבר יביאו מנות נוספות. וכך התווכחו ביניהם כמובן שמנחם ניצח ואביו קיבל מנה זו. כל עוד זכה לקיים מצוות כיבוד אב בשעותיו האחרונות עלי אדמות", סיפר בשיחה עם עיתון 'המבשר'.

שינין המשיך וסיפר: "בסיום הסעודה, מנחם אמר שהוא הולך עם אח נוסף להדלקה של תולדות אהרן, והם סיכמו כולם להיפגש שוב אצלי בהכנסת אורחים בשעה רבע לשתיים בלילה... ומשם ימשיכו הביתה. "אולם הגיע השעה 1 וסדרי עולם נשדדו. הידיעות הקשות החלו לזרום אלינו, וכמובן שאני כאיש זק"א עזבתי מיד הכל ורצתי עם העובדים שלי למעלה. מה ששם התרחש באותם רגעים שנדמו כנצח, אלו זוועות ומראות שלא ראיתי ולא דמיינתי שאראה לעולם. הקהל פתח שם שני שורות בכדי שהמתנדבים יוכלו לגשת לזירה הקשה, ופשוט כל מי שהיה במקום וידע לבצע פעולות החייאה, התחננו אליו שיעשה משהו. בכל הצדדים היו מוטלים יהודים במצב אנוש ה"י. אולם לדאבון לב למרות שהיו כאלו שהצליחו להחיותם, לארבעים וחמשה איש זה כבר היה מאוחר מידי".

"השעה 4 וחצי לפנות בוקר. אני שב להכנסת אורחים ומוצא את האבא ואת הבן הצעיר שלדבריו בדרך נס מאן-דהוא שלף אותו החוצה. הם יושבים וממתינים וההרגשה שלהם קשה מאוד. באותו רגע איננו יודעים מה עם אירע עם מנחם, אבל ליבו של האב לא מבשר טובות. מנחם הוא בעל ובן אחראי, ואם הוא לא יצר כל קשר עד עתה זהו אכן סיבה לדאגה. נסינו לברר בבתי חולים אך הוא לא היה בשום מקום. האבא היקר החליט לשוב הביתה לבני ברק ושם כבר הודיעו לו על האסון הקשה".