מרגי נבעת: "להכניס את צהר לרבנות הראשית?"

שר הדתות לשעבר ח"כ יעקב מרגי הסביר את התנגדותו לרפורמת הכשרות של מתן כהנא. "אם היה מוסיף עוד תקנים הייתי מבין שהוא דואג לכשרות"

ערוץ 7 , י"ג באב תשפ"א

מרגי נבעת: "להכניס את צהר לרבנות הראשית?"-ערוץ 7
יעקב מרגי
צילום: ארן דולב

שר הדתות לשעבר ח"כ יעקב מרגי הסביר את התנגדותו לרפורמת הכשרות של שר הדתות מתן כהנא, ואמר כי עם 'הנחתות' על הרבנים הראשיים לא מייעלים את מערכת הכשרות בישראל.

"הייתי שמח אם השר כהנא היה מוציא רפורמה שתדאג באמת לכשרות, אם היה מוסיף עוד תקנים", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

מרגי הבהיר את הסכנה הגלומה בהתנהלותו. "כשאתה עושה רפורמה – אתה קודם בודק לפני שאתה רץ לספר לחברים. אם הוא רוצה לחסל את הרבנות הראשית – שלא יעטוף, שיאמר זאת בקול".

מרגי הוסיף, "אני מכבד את כהנא, אבל אין סיכוי שבחודש הוא הספיק ללמוד את רפורמת הכשרות לעומק. גם הרבנים אומרים שזה לא נעשה איתם בתיאום. במקום שרבני העיר יקבלו עזרה, הם מקבלים על הראש ש-"הכול לא טוב, צריך להחליף הכול".

שר הדתות לשעבר תקף את התנהלות 'צהר' וטען כי אין לשלבם במערך נותני הכשרות. "רבני 'צהר' עשו חופות בניגוד לחוק, ואף אחד לא אכף זאת. אז להכניס עכשיו אותם לרבנות הראשית? מדובר פה בסוגיות כלכליות כבדות, ועכשיו המחירים יעלו יותר".

בהמשך תקף את הממשלה. "בממשלה יש תחרות מי דואג למזגנים ברכבת. כמו שזה התחיל בתרועה רמה – זה ייפול בקול ענות חלושה. הם צריכים לחוקק את זה בכנסת, זה לא יילך להם בקלות. רוצה לראות את התנועה האסלאמית תומכת בחוק, הרי גם להם יש צורך בכשרות".