שרה נתניהו עם גילת בנט ועומר ינקלביץ'
שרה נתניהו עם גילת בנט ועומר ינקלביץ' צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ביום שני שעבר, כשבנימין נתניהו ונפתלי בנט התנצחו במליאת הכנסת בדיון "40 החתימות", הגיעה שרה נתניהו למעון ראש הממשלה בבלפור.

על פי הדיווח של העיתונאי יוסי ורטר בעיתון הארץ, שרה, בעלה ובנם יאיר עזבו את המעון יותר מיממה קודם לכן, לאחר חצות שבין שבת לראשון, המועד שעליו סוכם בין לשכות ראש הממשלה וראש האופוזיציה.

''אלא שמלאכת האריזה לא הסתיימה, מתברר. חודש תמים לא הספיק. במקום נותרו עוד אי אילו ארגזים, ואשת ראש האופוזיציה המשיכה לפקוד את הבית'', סיפר ורטר.

לדבריו ''כך היה גם ביום שני, כאמור. היא עשתה מה שעשתה, ובצהרי היום עלתה לקומה השנייה, נכנסה לחדר השינה, ושנצה. לא נורא. התעייפה. למי אכפת, למה להיות קטנוניים''.

בשבוע שעבר החליטה ועדת השרים לענייני שירות הביטחון הכללי לקצר לחצי שנה את תקופת האבטחה על שרה נתניהו, אבנר ויאיר, רעייתו וילדיו של ראש הממשלה לשעבר נתניהו, למרות הדרישה להאריך את התקופה לשנתיים.

ועדת השרים קיבלה את המלצת השב"כ שהובאה בפניהם וקיצרה את תקופת האבטחה בני משפחת נתניהו.

כזכור, בחודש ינואר האחרון אישרה הוועדה להאריך את האבטחה על רעיית ראש הממשלה דאז שרה נתניהו ועל ילדיהם יאיר ואבנר למשך שנה מתום סיום כהונתו של נתניהו. זאת בשל מה שהוגדר "איומים ביטחוניים עדכניים".

יו"ר ועדת השרים לענייני שירות ביטחון כללי כיום הוא ראש הממשלה נפתלי בנט. בוועדה חברים שר הביטחון בני גנץ, השר לביטחון פנים עמר בר לב, שר המשפטים גדעון סער, שר המודיעין אלעזר שטרן ושר הדתות מתן כהנא.