ח"F אלי אבידר
ח"F אלי אבידר צילום: Yonatan Sindel/Flash90

חבר הכנסת אלי אבידר מישראל ביתנו הודיע אתמול (שישי) שהוא התחסן נגד קורונה. בהודעה שהוציא אבידר, נכתב כי הסיבות להחלטה הן משפחתיות-אישיות.

בתכנית "אולפן שישי" פורסם כי אותן נסיבות משפחתיות הן החלטה של אשתו של אבידר לטוס לעשות פוסט-דוקטורט בחוץ לארץ.

בשנה הקרובה אשתו של השר המיועד לא תגור בארץ ואבידר מבין שהוא עומד לחיות על הקו, לצאת ולהיכנס למדינת ישראל. הוא לא מתכוון לא לראות את משפחתו ומבין שהבירוקרטיה מכבידה מאוד על אנשים שלא התחסנו.

כאמור, חבר הכנסת אלי אבידר שמתנהל בפועל כסיעת יחיד התחסן נגד קורונה בתחילת חודש יולי, לאחר חודשים ארוכים שבהם סירב לקבל את החיסון. מלשכתו נמסר כי ההחלטה להתחסן נבעה מסיבות משפחתיות פרטיות ומתוך אחריותו כאיש ציבור.

אבידר הקפיד לאורך כל החודשים האחרונים לבצע באופן שוטף בדיקות PCR בהן נמצא שלילי לנגיף.

מלשכתו נמסר: ״ח״כ אבידר לא מתנגד לחיסונים, ומשפחתו כולה התחסנה. יחד זאת הביע בעבר את דעתו על כך שהוא קשוב ומעריך את חירותו האישית של כל אדם לזכות הבחירה על גופו״.

הממשלה צפויה לאשר מחר את מינויו של חבר הכנסת אלי אבידר שפרש מישראל ביתנו לשר במשרד ראש הממשלה, שיהיה ממונה על "תכנון אסטרטגי".

בחודש אוקטובר, כאשר שר המודיעין אלעזר שטרן ימונה ליו"ר הסוכנות היהודית, אבידר אמור להחליף אותו ולהתמנות לשר המודיעין.

אבידר אמר: "אני לא נכנס כדי לקבל תפקיד שר. אני נכנס כדי לעזור לממשלה להחזיק מעמד. אם הייתי רוצה לקבל שר יכולתי להיות שר בלי סמכויות אצל ליברמן. הכוונה להיכנס ולחזק את הממשלה בתוך מנעד העולמות שאני יודע לעבוד בהם".

אבידר הסתכסך עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ומאז הקמת הממשלה מתנהג בכנסת כסיעת יחיד. ללא האצבע של אבידר אין לממשלת בנט את 61 את האצבעות הדרושות לתפקוד הקואליציה.

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו