חרדים וקורונה
חרדים וקורונה צילום: Yonatan Sindel/Flash90

אחרי שבשלושת גלי הקורונה הראשונים התחלואה בציבור החרדי היתה גבוהה במיוחד, גל התחלואה הנוכחי מתאפיין בשיעורי תחלואה נמוכים במיוחד במגזר זה.

העיתון 'ידיעות אחרונות' דיווח שמנתונים שפרסם משרד הבריאות עולה כי ביום חמישי רק 3% מכלל המאומתים היו מהחברה החרדית, לעומת 91% מהמגזר הכללי.

"הרבה מאוד בחברה החרדית הם מחלימים או מחוסנים", מסביר ד"ר מנחם ביטן, המנהל הרפואי של מחוז ירושלים בקופת חולים מאוחדת. "הצלחנו בשיח ישיר עם ראשי החסידויות לשכנע אותם בחשיבות החיסונים, ראינו שהם באים להתחסן, ואחוז גבוה של חרדים מחוסנים, באופן די שווה ליתר האוכלוסייה. בנוסף, מאחר ששיעור החולים בחברה החרדית היה גבוה יותר אז, כעת שיעור המחלימים בחברה הזו הוא גבוה יותר ‑ ולכן אחוז האנשים שיש להם הגנה טבעית הוא גבוה יותר".

אבי בלומנטל, מנהל מטה ההסברה של משרד הבריאות לציבור החרדי, מוסיף: "בעולם הישיבות יש כבר יותר מ־35% מחלימים, ובתוספת אלה שחלו ולא רשומים ככאלה זה מגיע להערכתנו ל־40%, ולצידם עוד מספר דומה מקרב בחורי הישיבות שהתחסנו. בנוסף, בגלל ימי 'בין המצרים' שהסתיימו רק בשבוע שעבר היו שלושה שבועות שבהם לא התקיימו בכלל אירועים ציבוריים והתקהלויות במגזר, ואלה, כידוע, מחוללי ההדבקה הגדולים".

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו