בן גביר מורד מהדוכן
בן גביר מורד מהדוכן צילום: ערוץ כנסת

חבר הכנסת איתמר בן גביר רואה בסערה שהתחוללה אתמול במליאת הכנסת, כאשר הורד מבימת הנואמים בהוראת יו"ר הישיבה, ח"כ אחמד טיבי, סימפטום להתנהלותו הרציפה של חבר הכנסת טיבי וממש לא אירוע שמתחיל ומסתיים במילה 'אדוני' שנאמרה או לא נאמרה לטיבי.

"זו לא פעם ראשונה ולא שניה שטיבי מנצל את פקידו כסגן היו"ר. הוא עשה את זה לזאב אלקין שאמר מילה שלא נראתה לו", מזכיר בן גביר את האירוע בו הוריד טיבי את אלקין מדוכן הנואמים על אף שמדובר היה בשר בממשלת ישראל. "הוא עשה את זה למיכאל בן ארי כשקרא מיידית קריאה ראשונה שניה ושלישית כפי שהוא עשה לי אתמול. כך הוא עשה גם לפייגלין ולאורי אורבך ז"ל".

"אף אחד לא מציב לו גבולות. הוא הכוכב של הכנסת שמתנהל בכנסת כאילו זה הבית שלו. מסרו לי שברשת ערבית הוא אמר בראיון שהחלום שלו הוא להוציא אותי מהכנסת. מי שנותן לפארסה הזו להתרחש זה מיקי לוי והקואליציה שמביאה עלינו את הצרות האלה".

אחרי האירוע עצמו ניתן היה לראות את יו"ר הכנסת מיקי לוי מנסה לתווך ולשוחח עם בן גביר. על התנהלותו של היו"ר אומר בן גביר: "אני מאוד מאוכזב ממיקי לוי. העבר שלו מוכר לכולנו כמפקד מחוז ירושלים אגרסיבי מאוד. מספרים לי באופוזיציה עליו כמי שלא שמר על פיו ולשונו ולא ניסה להיות ממלכתי. הייתי מצפה ממנו להיות ממלכתי".

טיבי לבן גביר: תקרא לי 'אדוני' ערוץ כנסת

עוד באותו נושא:

לטעמו של חבר הכנסת בן גביר איש לא מרסן את התנהלותו של חבר הכנסת טיבי משום שהקואליציה כולה תלויה למעשה בטיבי ומפלגתו. "זה סוד ידוע שאחמד טיבי הוא חלק מהקואליציה. הם רשת הביטחון של הקואליציה. כך בהצבעה על הדיינים כשהם נעלמו וכך בהצבעות קודמות, כך בהקמת הממשלה. אלקין משלם להם בריבית דריבית. אפשר לראות כדוגמא את ועדת הכספים, שם לליכוד יש שני נציגים ולמשותפת שני נציגים. זה הגיוני? זו התנהלות שקופה מאוד והכנסת עוברת תהליך של סתימת פיות והשתקה".

האם אכן גם סוגיה זו תתחלק לקואליציה ואופוזיציה? בעוד בליכוד לא אוהבים את התנהלות טיבי, בקואליציה תוקפים את בן גביר. ח"כ רם שפע אומר שמדובר בפרובוקציות שפלות מצידו של בן גביר הפוגע במעמד הכנסת. בועז טופורובסקי אומר שבדבריו מחבל בן גביר בכבוד הכנסת. בתגובה לדברים מבהיר בן גביר שהוא חש חבר כנסת שווה למעמדם של האחרים ואינו זקוק לאמירות של חברי הקואליציה. "לא אגיד 'אדוני' לאחמד טיבי", הוא אומר ומזכיר את הביקורת שהפנו חז"ל כלפי יעקב אבינו על שאמר 'אדוני' לעשיו. "לא אגיד 'אדוני' למי שהיה יועץ של ערפאת, שמהלל שהידים, למי שתומך בפגיעה בעם שלי", אומר בן גביר ומציין כי כמה שעות לאחר מכן, "בארבע לפנות בוקר עליתי שוב לנאום ועל הדוכן היה מנסור עבאס ואמרתי לו אותו דבר, לא אמרתי 'אדוני' ולא הייתה שום טענה".

עוד שאלנו את בן גביר אם יתכן וכאשר המצלמות כבות, מאחורי הקלעים, גם הוא מסתחבק עם חברי הכנסת העברים, כפי שעושים לא מעט חברי כנסת שמתנצחים בחריפות איתם מעל דוכן הכנסת. בן גביר משיב בשלילה. "לא, וזה לא בגלל שהם ערבים. אין לי בעיה עם ערבים כערבים. יש לי בעיה עם תומכי טרור ומהללי שהידים. אין לי בעיה עם ח"כים מהשמאל, אני אומר להם שלום והם אומרים שלום וכו', אבל הקו האדון שלי הוא האויבים שלי שכעת הם הרשימה המשותפת, ואגב, אני לא מבדיל בין טיבי לכסיף, שניהם אויבים של מדינת ישראל ושל צה"ל. איתם אין סחבקיה ואין שלום".

ומה הלאה? האם מעתה יקפיד שלא לנאום כשטיבי נציב על כס היו"ר? "אין לי שום כוונה כזו. אעלה לנאופ גם כשהוא נמצא ולא אקרא לו אדוני. זה לא חוקי מה שהוא עשה. אני מקווה שהיועצת המשפטית של הכנסת תתערב בעניין. אין לו שום סמכות. הוא רוצה לסתום לי את הפה וזה לא יקרה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו