ארון דלתות הזזה דגם אילי
ארון דלתות הזזה דגם אילי צילום: האוס אין

בחירה נבונה ומושכלת של פריטי ריהוט שונים לבית יכולה לעשות הבדל עצום, לחסוך עבורנו הרבה מאוד מקום ולשנות מהותית ובצורה הרצויה את עיצוב הבית.

בחירה פזיזה וכזו אשר אינה מתחשבת בשיקולים הרלבנטיים, לעומת זאת, תתקע אותנו למשך שנים עם רהיטים שאינם מתאימים ונוחים עבורנו. בכל הנוגע לארונות – אחד מסוגי הרהיטים המרכזיים והגדולים ביותר שאנו קונים עבור חדרי הבית השונים - מהם הקריטריונים העיקריים לבחירה על פיהם כדאי להחליט איזה ארון בדיוק קונים?

חומר גלם – מרבית הארונות שנשקול לקנות עבור חדרי השינה בבית יהיו מן הסתם עשויים מעץ מסוג זה או אחר, אך ההבדל בין הסוגים הוא חשוב וקריטי ביותר. ארון בגדים מעץ מלא הוא ההמלצה הגורפת שלנו בכל הנוגע לחומר הגלם של הארון, שכן רהיטים מעץ מלא הם חזקים ועמידים יותר מאחרים, וצפויים לשמור בדיוק על הצבע, הצורה ושאר המאפיינים גם בעוד עשר, עשרים או שלושים שנים. אם אתם מעוניינים בארון בגדים שלא תצטרכו להחליף או להזיז במשך שנים ארוכות קדימה – כדאי שתבחנו לעומק את האפשרות של ארון מעץ מלא.

סוג הפתיחה – פרמטר נוסף שחשוב לקחת בחשבון הוא האופן בו הארון שאנחנו קונים נפתח. זה אולי נשמע זניח, אך בפועל יכול לחסוך עבורנו מקום רב ערך בחדר השינה. ארונות הזזה (אשר דלתותיהם נפתחות בהזזה לצדדים, במקום פנימה והחוצה) הם בהקשר זה סוג שכדאי לשקול בחיוב – במיוחד בחדרים יחסית קטנים בהם כל מטר מרובע הוא חשוב ביותר ויש לנצלו באפן אופטימאלי, ארונות הזזה חוסכים את השטח שנדרש להשאיר ריק ופנוי עבור פתיחתן של דלתות בארונות "רגילים", כאלו הנפתחות פנימה והחוצה מהארון. ארונות הזזה מאפשרות להציב פריטי ריהוט ממש בסמיכות לקו הקדמי של הארון, או להשאיר מרווח מינימאלי למעבר בין הארון למיטה. מומלץ ביותר עבור חדרי שינה קטנים ולמען ניצול אופטימאלי של השטח העומד לרשותכם בחדר.

חלוקה פנימית – קריטריון מרכזי ומהותי נוסף הוא כמובן אופן החלוקה הפנימי של שטח הארון. בדקו האם האופן בו הוא מחולק אכן מתאים לייעוד שלו. למשל, עבור ארון בגדים נרצה חלוקה כמה שיותר מגוונת אשר תכלול גם מגירות, גם מדפים נמוכים יחסית, גם מקום לתליית חולצות ומעילים וכיוצא בזה. במקרה של ארון לחדר הילדים אולי נרצה כזה אשר מכיל כמה חללים גדולים יחסית אליהם ניתן לזרוק בקלות את כל הצעצועים בסוף היום. מגירות חיצוניות לארון הן הרבה פעמים רעיון יעיל ונוח אך חשוב לשים לב כי יש בחדר מספיק מקום על מנת לפתוח את המגירות, כך שלא ייתקלו במיטה או ברהיט אחר כלשהו...

צבע וטקסטורה – גם שיקולים אסתטיים חשוב לקחת בחשבון כאשר רוכשים ארון לאחד מחדרי הבית, ופרמטר זה חשוב במיוחד כאשר מדובר בחדר השינה שלכם, אותו תרצו לעצב באווירה נעימה ו"ידידותית לעין". לרוב, כאשר מדובר בארונות לחדר השינה מומלץ ללכת על טקסטורה פשוטה ונעימה יחסית, ועל צבעים רגועים ולא בולטים במיוחד. אך כמובן שאת הבחירה יש לעשות על פי העיצוב של שאר החדר, והפריטים שכבר קיימים בו.

מחפשים ארון בגדים? היכנסו לקטלוג ארונות הזזה היכנסו לאתר האוס אין – רהיטים מעוצבים לחדרי ילדים ולכל הבית