ברהנו טגניה נפרד בדמעות מחברו הקרוב רוני דניאל מתוך "שש עם", חדשות 12

כתב חדשות 12 ברהנו טגניה פרץ בבכי כשספד הערב (שני) לחברו רוני דניאל ז''ל, הפרשן הצבאי של חדשות 12 שהלך לעולמו בגיל 73.

בראיון לתוכנית "שש עם" בחדשות 12 אמר טגניה: "בפעם הראשונה שהגעתי לפה למערכת תל אביב, בפעם הראשונה שראיתי אותו, כל כך התרגשתי, אמרתי 'וואו זה בנאדם שאני רואה אותו בטלוויזיה ופה הוא מולי'. הוא לקח אותי, הוא אמר 'אל תדאג הכל בסדר אין לך מה לפחד' והוא כל הזמן היה איתי, בלילות, בימים''.

טגניה תיאר: ''הוא כל כך אהב לצחוק, הייתי מגיע מהשטח ישר לחדר שלו. אני עדיין לא מעכל, זה איש שאוהב אנשים, הוא עטף את כל המערכת, כשצריך להעיר היה מעיר כשצריך לכעוס היה כועס, ותמיד צחוקים.

"הוא תמיד היה עוזר, בהתחלה הוא הכניס אותי לחדר ואמר 'יהיה בסדר, אתה תצליח, אתה במקום הנכון'. הוא חיבק'', נזכר ברהנו שסירב להאמין שרוני איננו. ''אני לא האמנתי, חשבתי שזה עוד תרגיל שהוא עושה, אמרתי שאין מצב, אין מצב''.

רוני דניאל, הפרשן הצבאי של חדשות 12, נפטר לאחר אירוע לבבי. דניאל היה כתב ופרשן לענייני צבא וביטחון של חברת החדשות במשך שלושה עשורים, מאז הקמתה בשנת 1993. הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים.

בהודעת חדשות 12 נכתב: "חברת החדשות מבכה את מותו של חברנו, הפרשן הצבאי רוני דניאל, שהלך לעולמו היום בגיל 73. רוני, יליד 1947, היה הפרשן לענייני צבא וביטחון של חברת החדשות מאז היווסדה ב-1993, יהי זכרו ברוך".

שר הביטחון בני גנץ סיפר היום לאחר ההודעה של מותו של רוני דניאל: ''לפני שבועיים פגשתי את רוני דניאל. הוא לא פתח בשיחה על ביטחון המדינה, הוא סיפר לי בעצב שהוא דואג למדינה. בכאב הוא שיתף אותי בצער שלו על מצוקת החקלאים, בגעגועים שהוא חש לממלכתיות הישראלית.

''רוני צמח מהשטח, ומעמדו נבנה במשך שנים על בסיס יושר, אנושיות ומקצועיות. הוא לחם במלחמת ששת הימים ויום הכיפורים, הגיע לכל מקום בו היו חיילים, סיקר את ביטחון ישראל בשגרה ובחירום. בעשרות שנים של עבודה, ידע רוני להיות קודם כל בן אדם''.

גנץ אמר: ''אתגעגע אליך רוני, לפטריוטיות, לאהבת הארץ והערכת היושר. אתגעגע לחברות. יהי זכרך ברוך''.

רוני דניאל
צילום: פלאש 90

הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי ספד: "רוני דניאל היה אדם, מפקד ועיתונאי משכמו ומעלה. צה"ל כולו, וגם אני באופן אישי, עצובים על מותו ומצטערים על לכתו".

לדבריו, "רוני היה בן אדם, ציוני, נאמן ואמיתי, עיתונאי שקודם כל היה מחויב לדווח אבל גם לבקר, לתמוך ולהביע הזדהות. מהניסיון הרב שלי איתו הוא מעל הכל אהב את צה"ל, חייליו ומפקדיו".

דובר צה״ל, תא"ל רן כוכב (רנכו), אמר: "נמסרה לנו הבוקר הודעה מצערת על מותו של רוני דניאל זכרונו לברכה. רוני, פרשן ועיתונאי ותיק, מקצועי, מנוסה, חרוץ ובקיא בהילכות המלחמה, מפקד ולוחם בעברו, גדל בשורות צה"ל ולחם עם חיילי צה"ל במערכות ישראל".

"גם ככתב צבאי, רץ עם כולנו בתרגילים והצטרף למבצעים, לומד וסקרן, ביקורתי כשצריך ותמיד אוהב את צה"ל. צה"ל כולו אבל את מותו ומצטער על לכתו של עיתונאי לוחם", ציין.

ראש השב"כ, נדב ארגמן: "עשייתו העיתונאית של רוני דניאל מלווה את העשייה הביטחונית של מדינת ישראל למעלה משישה עשורים. אהבתו למדינת ישראל לצד תשוקתו לעשייה עיתונאית, בלטו לעין כל. עוד מימיו בשדות של קיבוץ מעוז חיים, ובמהלך הקריירה העיתונאית המפוארת, לצד התואר פרשן, רוני היה ונותר איש שטח בכל רמ״ח אבריו. קולו יחסר בתקשורת הישראלית. משתתפים בצערה הכבד של המשפחה. יהי זכרו ברוך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו