הזוכים במיזם הכתיבה של המפלגה
הזוכים במיזם הכתיבה של המפלגה צילום: הציונות הדתית

בחודשים האחרונים הפעילו 'צעירי מפלגת הציונות הדתית' את מיזם 'יהדות בלב השיח': 140 צעירים וצעירות השתתפו בשיחות וסדנאות שפתחו שער לעולם של מדיניות ציבורית יהודית, וניגשו למלאכה- כתיבת מאמר עיוני בנושא שעל סדר היום הציבורי.

לצד כל מאמר כתבו המשתתפים גם טור פובליציסטי קצר שמטרתו להעביר את המסר המרכזי של המאמר בתמציתיות ובצורה נגישה לציבור הרחב.

המיזם בא לעורר את העיסוק בנושאים של 'מדיניות ציבורית יהודית', תחום הניגש לשאלות ציבוריות אקטואליות מתוך עיון במקורות תורניים ובמגמה ללמוד את עמדת התורה בנושא.

לאחר תהליך ארוך של למידה וכתיבה, המאמרים נבחנו על ידי צוות השופטים הרב עידו רכניץ, הרב יאיר קרטמן ועמנואל שילה. אל קו הגמר הגיעו שישה מאמרים איכותיים ומעמיקים, מאמרים אשר הושקע בהם מאמץ רב ומהווים קול רענן ומחדש, כל אחד בתחומו.

במקום הראשון זכה יהודה לוזון שכתב בנושא הגנה עצמית, במקום השני זכה עילי שני שכתב בנושא הלגליזציה ובמקום השלישי נתנאל גניזי שכתב על נושא הפליטים.

בישיבת סיעת 'הציונות הדתית' הוענקו לזוכים על ידי חברי הכנסת מהסיעה שוברים לקניית ספרים ותעודות הוקרה. באירוע חולקו חוברות עם ששת המאמרים המובילים אשר יתפרסמו בקרוב גם בכתבי עת שונים.

בישיבת הסיעה של הציונות הדתית בירך יו"ר המפלגה בצלאל סמוטריץ' את המנצחים ואת המארגנים: "הכתיבה היא חור שחור בציבור שלנו ובחברה הישראלית בכלל, צריך להתאמן בלהתנסח נכון לאחר לימוד לעומק וחקירה של סוגיות מורכבות העומדות על הפרק ואנו זקוקים לעוד אנשים כאלה בציבור".

מנכ"ל המפלגה יהודה ולד הציג לחברי הכנסת ולנוכחים את המיזם והסביר שהיוזמה באה ללמד צעירים להתנסח ולהביע עמדה: "מלחמת הדעות בחברה הישראלית היום מחזקת את הצורך באנשים שידעו להביא את עמדות בית המדרש ומסורת ישראל לקדמת הבמה, בהסברה מנומקת ונשמעת, ואנחנו קוראים לכל מי שיכול לכתוב לבוא ולהשפיע".

עוד באותו נושא:

הרב יאיר קרטמן ששימש שופט בתחרות אמר: "התחום של תורה ומדינה דורש כוחות צעירים ורעננים, עמוקים ויצירתיים, החיים בעולם התורה ודוברים את שפת המדיניות, הנאמנים למסורת התורה ויודעים לתרגם אותה למציאות מדינית. משתתפי התכנית עברו תהליך של מיון והתמקצעות. סדנאות של כתיבת מאמרי מדיניות תורנית ומאמרי דעה, וליווי בתהליך הכתיבה. כתיבה אינה מלאכה קלה, והם עמדו בה בכבוד".

מארגני המיזם סיפרו: "לאחר 70 שנים בהן התמקדה תשומת הלב הציבורית במדינה לשאלות קיומיות של ביטחון, התיישבות וכלכלה, השיח עובר בשנים האחרונות לתחום אחר- שאלת צביונה היהודי של המדינה. סוגיות של דת ומדינה ממלאות את השיח בתקשורת ובכנסת, מפילות ממשלות ומצויות בליבם של מאבקים ציבוריים רבים."

"אנו מקווים כי המיזם יהווה קול קורא לצעירים רבים להעמיק ולכתוב בתחום חשוב זה ומתוך כך להיות שותפים בעיצוב זהותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית. יצירה של משנה רעיונית סדורה ומעמיקה היא בסיס הכרחי לפעילות מעשית במטרה להשפיע על אופיה הציבורי של המדינה היהודית."

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו