הרבנות הצבאית
הרבנות הצבאית צילום: דובר צה"ל

לאחר עבודת מטה ארוכה בחיל הרבנות הצבאית בשיתוף גורמים באגף כח האדם, החליטה הרבנות הצבאית על פתיחת מסלול שירות חדש לחיילים בשירות חובה – רכז רבנות.

עד היום חייל בשירות חובה יכול היה לשרת כמשגיח כשרות, שעסק בנושא הכשרות ביחידה; או לחילופין כ״רכז מסורת ורוח" שהתמקד בעיקר בתיאום שיעורי תורה ובהענקת שירותי הדת ביחידה.

המסלול החדש הוא משודרג ומשולב, וכולל אחריות רחבה ומקיפה על מכלול תחומי הרבנות הצבאית ביחידה: הלכה, כשרות, חיזוק הרוח, אספקת ציוד דת ובעת הצורך גם טיפול בנפגעים.

המסלול החדש נכנס לתוקפו בשלב ראשון ביחידות השדה הקדמיות: החטיבות הסדירות והחטיבות המרחביות. משגיחי הכשרות שהיו מפוזרים בגדודים השונים בצה"ל, פינו את מקומם לטובת רכזי רבנות הפועלים יחדיו, כפופים ישירות לרב החטיבתי, ונושאים באחריות כוללת לכל תחומי העיסוק של הרבנות הצבאית בחטיבה.

רכזי הרבנות החדשים משרתים בקבוצות, ונפרסים בפריסה ארצית מהחרמון ועד אילת. היעד שהציב עבורם הרב הראשי לצה"ל הוא להגיע לפחות פעם אחת ביום לכל מוצב ולכל מחנה בחטיבות המרחביות, לתת מענה שלם בכל תחומי הרבנות הצבאית, ולפקח על הכשרות.

עוד באותו נושא:

כחלק מתפיסת ההפעלה החדשה של החיילים, התווספו כלי רכב בחטיבות המרחביות, המאפשרים לרכזי הרבנות להתנייד בגזרה ולהגיע לכל מוצב ולכל מחנה. הדבר מייעל את פעילות הרבנות הצבאית, ונועד להבטיח מענה מיטבי בכל תחומי הדת וחיזוק הרוח.

הגיוס למקצוע החדש החל לפני מספר חודשים ונמצא בעיצומו.

הרב הראשי לצה"ל, תא"ל הרב איל קרים, אמר כי "מסלול השירות החדש מעצים את המענה השלם של הרבנות הצבאית. לנגד עינינו כל העת המחוייבות להבטיח רבנות מסורה, מקצועית ומחוברת למשימה המבצעית עד לנקודות הקצה. אנו הולכים ומתקדמים, בתיאום מלא עם הפיקוד הבכיר של צה"ל, וכך בעזרת ה' גם נמשיך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו