רוני נומה (מימין) עם נפתלי בנט
רוני נומה (מימין) עם נפתלי בנט צילום: דוברות עיריית בני ברק

בכירים במשרד הבריאות מבקשים להחזיר את רוני נומה לתפקיד פרויקטור הקורונה לחברה החרדית, במקביל לפעילותו כפרויקטור נתב"ג, ללא צורך בעמידה במכרז ובשכר של מיליוני שקלים לו ולצוותו, כך נודע ל"ישראל היום".

לאחרונה החליט מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, להחזיר את פעילות הדסק החרדי, על מנת להכין תוכנית עבודה למקרה של גל תחלואה בחברה החרדית. סגן ראש מטה הקורונה אופיר אביב פנה למשרד בבקשה להחזיר לפעילות את נומה, שעומד בראש חברת "שנרג'י אי איי", תמורת סכום של 3.9 מיליון שקלים בחודשים יולי 2021 עד אפריל 2022, כחלק מההיערכות לחגי תשרי. על פי משרד הבריאות יפעיל נומה עשרה בעלי תפקידים, בעלות חודשית של 450 אלף שקלים.

אביב הסביר במכתב שהעביר לבכירי המשרד: "הסיבה להתקשרות המחודשת היא שנומה בעל ניסיון צבאי עשיר באופרציה מבצעית, ובעל היכרות מעמיקה עם המגזר החרדי, המבוססת על קשרי אמון עם רבנים בכירים, שהם בעלי יכולת השפעה על האוכלוסייה החרדית כולה".

בגל הראשון, ציינו במשרד, הוא הוכח כ"גורם מכריע בהצלחה בניהול ההתפרצות". לאור מכתבו של אביב, אושר המינוי בוועדת הפטור המשרדית, בין היתר בחתימתו של פרופ' אש עצמו, אך הוא עדיין זקוק לאישור של ועדת חריגים.

עוד באותו נושא:

אלא שגורמים במשרד טוענים כי יש טעם לפגם בכך שנומה מקבל שוב את התפקיד ללא תחרות, ושלא ברור מדוע אושר המינוי בצורה שכזו.

בגל הראשון, אמרו, היה ברור שיש צורך למנות פרויקטור במהירות, אך כעת יש מקום לאפשר לגורמים נוספים בחברה החרדית ומחוצה לה למלא את התפקיד בעלות נמוכה יותר וביעילות גבוהה יותר. "אין ספק שנומה עשה עבודה טובה בגל הראשון, אבל יחסי האמון שהוא יצר אינם בלעדיים לו, ונשחקו עם הזמן. גם אחרים יכולים לדבר עם רבנים ואישי ציבור, ואולי בצורה טובה יותר. ראוי שגם אחרים יוכלו לגשת למכרז ולבצע את התפקיד". יצוין כי נומה קיבל סכום דומה בהיקפו על פעילותו כפרויקטור החברה החרדית בתקופת הגלים הקודמים של הקורונה, ובכל מצב מדובר בדסק חרדי שבו כמה אנשים ולא במשכורת לאדם אחד בלבד.

ממשרד הבריאות ומרוני נומה לא נמסרה תגובה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו