הרב ד"ר יואל בן נון
הרב ד"ר יואל בן נון צילום: חזקי ברוך

המאבק ההיסטורי על אחיזתנו האיתנה בארץ הזאת גובה מאיתנו תקציבי ביטחון עצומים, אבל בה בעת, מתוך אי הבנה בסיסית של המפעל הציוני, מעמידים בסכנה את אחיזתנו באדמה החקלאית בארץ, על ידי הצפת השוק בירקות מטורקיה וכד' –

זה מצטרף לאי הבנה בסיסית של ציבור חרדי הולך וגדל, שמתכונן לצרוך בשנה הקרובה, שנת השמיטה, ירקות ופירות מגידולי נוכרים ומיבול חו"ל, ואף מפרסמים קריאות לרכוש קרקעות על ידי יהודים היושבים בחו"ל כדי שלא יגדלו עליהן בשמיטה שום דבר –

בכל מקום בו תישמט אחיזתנו באדמה החקלאית, יעלו על האדמות בדואים, יקימו סככות למרעה ולמגורים "זמניים", ומדינת בג"ץ הישראלית לא תצליח לפנותם – אדמות ארץ ישראל שנגאלו במחיר כבד ובזיעת אפיים על ידי דורות של חלוצים ציונים, עלולות לחזור לשליטה ערבית, ולהשאיר את היישוב היהודי במובלעות עירוניות, חס ושלום.

לתשומת לבך נפתלי בנט, ראש ממשלת ישראל –

כל מי שנותן ידו לפגיעה בחקלאות הישראלית על ידי הורדת מכסי המגן, פוגע ישירות בביטחון המדינה! זה לא שונה מחשיפת האדמות לבלוני השריפות של חמאס בשדות של יישובי 'עוטף עזה'!

אם אתם רוצים להוריד מחירים לצרכן מחקלאות ישראלית, תנו לחקלאים שלנו סובסידיות, ואל תחריבו את אדמות המפעל הציוני לטובת שוק החקלאות הטורקי!

ולחרדים שמתעקשים על שדות שוממים בשמיטה – דעו לכם, עוברים על אותו איסור חמור שבתורה ("ולא תחנם"), שלא לתת לאויבינו אחיזה בקרקע יהודית-ישראלית בארץ ישראל הנגאלת – מדהים לחשוב על פוסקי הלכה, שחרדים מ'היתר המכירה לנוכרים' בשנת השמיטה, ועוברים על אותו האיסור בצורה חמורה הרבה יותר, כי איך ישמרו על האדמות השוממות? האם יתירו לבחורי ישיבות לאחוז בנשק כדי להגן על הקרקעות שנרכשו על ידי קרנות השמיטה מפני השתלטות ערבית?

אם לא חשבתם על הבעיות האלה, קראו בבקשה לאנשי תנועת 'רגבים', שמנסים לעמוד בפרצות האלה בכל כוחם, ותשאלו אותם מה יקרה לחלקות אדמה שוממות בשמיטה ואחריה!

החקלאות הישראלית המופלאה, שזכינו לשוב אליה אחרי אלפי שנים ברוך השם, עומדת בסכנה חמורה בגלל חוסר הבנה וקוצר דעת לא רק של שר האוצר ואנשיו, אלא של ראש הממשלה ושרי 'הימין', שלכודים בסיסמאות של 'שוק חופשי ותחרותי' – בשוק כזה, אי אפשר לקיים את צה"ל ואת מערכות הביטחון, וגם אי אפשר להבטיח את קיומו של המפעל הציוני –

ביטחון מדינת ישראל נשען על החקלאות, ועל השליטה באדמותינו שנגאלו בידי חלוצים!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו