דניאל זמיר
דניאל זמיר צילום: יוני קמפינסקי

המוזיקאי והמלחין דניאל זמיר, שהחליט לפקוד את בית הכנסת הקרוב לביתו ולקרוא קדיש על סבתו, נתקל בתקרית בסופה לא נתנו לו להתפלל כחזן בשל נטייתו המינית.

זמיר שוחח עם בן כספית וינון מגל והגיב לדברים: "אני דתי לגמרי. לפני שנה יצאתי מהארון כביסקסואל, ויצא לי להיתקל פעמיים באירועים כאלה בבית הכנסת. אני לא מאשים אף אחד, אני קצת עוף מוזר וזו די פעם ראשונה שהחברה הדתית נתקלת באדם שמצד אחד יצא מהארון ומצד שני חשוב לו לעלות לתורה להגיד קדיש על סבתא שלו, אני לא חושב שיש פה בעיה דתית, אלא יותר בעיה חברתית. אנשים פשוט לא רגילים לזה".

עוד הוסיף, כי "קרה לי פעמיים שהודרתי מלעלות לתורה ולגשת להיות חזן. ליוויתי את סבתי מאוד מקרוב, ואני באמת משתדל לקרוא בתפילה ולהיות חזן, ולהפתעתי אמרו לי לא. אני נמשך לגברים, זה הכל, זה לא משהו שבחרתי בו, גאה או מתבייש בו, זה לא משהו שתלוי בי".

בסוף דבריו, ביקש זמיר: "זה לא עניינו של אף אחד אילו איסורים אדם עובר. אני שולט בזה? זו המשיכה שיש לי. אי אפשר להדיר יהודי מעם ישראל, כולנו באותה סירה וכל אחד חוטא, אף אחד לא כאן כדי לשפוט את השני. תנו לי ולכל חבריי להיות חלק מעם ישראל".