ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו השתתף היום (שני) בוועידת הקיץ של העיתון בשבע ותקף את מדיניות הממשלה הנוכחית בראשות נפתלי בנט.

"כראש ממשלה עמדתי איתן מול לחצים כבירים של ממשלים אמריקאים שרצו לעקור נטוע ולגרש יהודים אבל לא נכנעתי. בתקופתי הכפלנו פי שניים את ההתיישבות היהודית ביו"ש, זה לא מנע ממני להביא הסכמי שלום עם מדינות ערב. שלום תמורת שלום. התמיכה האמריקאית בישראל משדרת למדינות ערב שהדרך להתקרבות לארה"ב היא דרך ישראל. זה לא היה קל. הפכנו את הנורמליזציה ליעד במדיניות האמריקאית ומדינה ערבית נבחנה על מידת הנורמליזציה שהמדינה מקיימת כלפיי ישראל".

"שליחות חיי לשמור ולבצר את קיומה של מדינת ישראל. בשבועות האחרונים אני ישן בלילה בלי להתעורר מהטלפון האדום. אבל אני מתעורר ביום מודאג. מפני שהממשלה הנוכחית צועדת בנתיבים מסוכנים למדינת ישראל. בכל תחום הם נכשלים. רואים את זה במאבק נגד הקורונה"."הורדנו את הקורונה לכמעט אפס. הזמנו עוד מיליוני חיסונים לחיסון השלישי בגלל שאפקטיביות החיסון השני יורדת. כל מה שהיה צריך זה להזמין לארץ את החיסונים שהכינו לנו. אבל זה לא מה שעשה בנט. אין דרך אחרת להילחם במגיפה. מכמעט אפס נדבקים היום הגענו ל 2000 נדבקים. הממשלה גררה רגליים ופספסה זמן יקר. התקשורת מאתרגת את הממשלה, ומדברת על החלטה "אמיצה", איזו החלטה אמיצה?", שאל.

"איראן שועטת לפצצת אטום והממשלה הנוכחית לא עושה כלום. איראן היא איום קיומי ומול איום קיומי מתמודדים בכל האמצעים. הממשלה הזאת הסכימה למדיניות 'אין הפתעות' ובכך הם כבלו את ידינו. מה קרה, הפכנו למדינת חסות? אם אין לנו עצמאות מוחלטת לפעול נגד איראן, אין לנו עצמאות בכלל. אלמלא הפעולות שלנו, הן בשדה המבצעי והן במדיני-הסברתי, לאיראן כבר היה מזמן ארסנל של נשק גרעיני נגדנו.

הם נכשלים גם בכלכלה. הבאנו להם את המשק כמעט במצב הטוב ביותר בעולם. ומה הממשלה הנוכחית עושה, אחרי שהבטיחה שלא תעלה מיסים? היא מטילה מיסים על אזרחי ישראל - מעלה את מחירי החשמל והלחם, ממסה את הקניות מחו״ל באינטרנט, העלאת מחירי הביקור אצל רופאים, העלאת מחירי התחבורה הציבורית ועוד. הם עושים את זה כדי לממן את 50 מיליארד השקלים שהבטיחו למנסור עבאס - 'מס עבאס'. במקום להעלות מיסים הממשלה צריכה להוריד מיסים ולהשאיר יותר כסף בכיסיהם של האזרחים".

נתניהו שב והכחיש כי ניהל משא ומתן עם מנסור עבאס, "אנחנו לא הכשרנו את זה. אמרתי בשיטתיות שלא אקים ממשלה שתלויה במנסור עבאס. בשום אופן. הם עשו את זה ועוד יש להם רשת ביטחון - הרשימה המשותפת".

"יש לי רק בקשה אחת מהממשלה הנוכחית - אל תהרסו את מה שעשינו. שלא ייקח יותר מידי זמן לתקן".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו