עיתונאי הארץ גדעון לוי השתתף בועידת הקיץ של העיתון בשבע והבהיר שמבחינתו הדיבור על מדינה פלסטינית כלל אינו רלוונטי ואף טען שהשיח סביב 'פיתרון שתי מדינות' רק משרת את מטרות המתיישבים.

"יש קרוב ל-700 אלף מתנחלים, כולל במזרח ירושלים", הסביר לוי, "זו מציאות בלתי הפיכה ואין טעם לשחק משחקים. לא היה ולא יהיה לעולם ראש ממשלה שיהיה מסוגל או ירצה לפנות אותם, לא תהיה ולא הייתה לעולם מדינה פלסטינית שיכולה לחיות עם 700 אלף מתנחלים בשטח, אין מדינה כזו, אין ייצור כזה".

"החלום של מדינה פלסטינית, של חלוקה לשתי מדינות נגוז", הוא הוסיף והבהיר: "אני אומר את זה בכאב אבל הוא נגוז ואני אומר את זה פה ובעיקר בחוץ לארץ שכדאי שהעולם יבין שצריך לרדת מהדבר הזה".

עוד באותו נושא:

לוי הסביר שהוא דורש שיפסיקו לדבר על זה כי לדעתו מי שמדבר היום על שתי מדינות "משחק לידי המתנחלים". "כי הוא אומר 'יש פיתרון על המדף ופעם נוריד אותו'", אמר לוי והוסיף" "הוא כבר מזמן כבר לא על המדף והעולם צריך להבין שהקשקושים על שתי מדינות משחקים לידי הכיבוש".

בעניין השיח שהתנהל בועידה על השתלטות הפלסטינים על שטחי C אמר לוי: "אני חושב שהדיבור על קטסטורפה הוא דיבור טקטי, סחטני וחכם מאוד שאפקטיבי מאוד. תרגעו, אתם כבר לא זקוקים לשטיקים האלה, זהו - זה שלכם".

"עכשיו נתחיל מאבק חדש", הוא סיכם, "האם אנחנו חיים בדמוקרטיה או במדינת אפרטהייד? ואני חוזר ואומר - אין אפשרות שלישית ולעולם לא תהיה אפשרות שלישית".

צפו בפאנל המלא בהנחיית עיתונאי כאן 11 רועי שרון:

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו