ח"כ מעוז VS טיבי

ח"כ אבי מעוז, יו"ר מפלגת נעם, נשא נאום ארוך על "הנדסת התודעה" של הציבור הישראלי.

בנאומו הסביר ח"כ מעוז מהן הדרכים שבהן מהונדסת תודעת ההמון על ידי הפוסטמודרניזם, וכן הזהיר מהסכנות אליהן עלול להוביל התהליך את החברה האנושית בכלל והישראלית בפרט.

לדברי ח"כ מעוז אחד ממאפייני הפוסטמודרניזם הוא המרת ערכי הטוב והרע, האמת והשקר, בשיח של נרטיבים שונים, שאין לאחד מהם עדיפות על משנהו, הגולשים אף לעולמות המדע והמוסר. לטענת ח"כ מעוז מובילי הדעה הפרוגרסיביים דבקים באמיתות החדשות שלהם "בקנאות פאנטית חשוכה", ולא בוחלים בשום דרך להוציא מחוץ ללגיטימציה את כל מי שמעז לערער על תפיסותיהם.

ח"כ מעוז הביא דוגמאות מהעולם האמיתי, ביניהן פרופ' לרפואה באוניברסיטת קליפורניה שעצר באמצע שיעור והתנצל על שאמר "אישה בהריון", משום שמשתמע מכך כי רק נשים יכולות להיכנס להריון.

דוגמה נוספת הביא ח"כ מעוז מוויקיפדיה, כאשר אחד ממייסדיה טען כי מקורות שמרנים מוחרמים על ידה. מהצד השני, כתבי עת אמריקאים פרסמו מאמרים בנושאים הזויים כגון אסטרולוגיה נשית, תרבות האונס של כלבים וכד', למרות שהציגו טענות מגוחכות, כיוון שנכתבו בצורה אקדמית.

ח"כ מעוז הסביר בנאומו את המושג הזזת 'חלון אוברטון', בו משתמשים מובילי הדעה הפרוגרסיביים: "'חלון אוברטון' הוא טווח הרעיונות המקובל בשיח הציבורי. כל רעיון נמצא על ציר בין 'בלתי מתקבל על הדעת' ל'הגיוני' ו'פופולרי'. כל שנדרש בשביל להכשיר רעיון מסוים או לפוסלו הוא להזיז אותו על הציר".

עוד באותו נושא:

ח"כ מעוז הביא מדברי בלוגר רוסי כדוגמה את רעיון הקניבליזם, הפסול היום לחלוטין בעולם המערבי, והראה כיצד ע"י שורת צעדים ניתן להופכו לאפשרי. בהמשך הביא ח"כ מעוז דוגמאות מהמציאות: למרות שהמפלגה הקומוניסטית רצחה עשרות מיליוני אנשים, הקומוניזם זכה לאהדה וסלחנות. דמותו של צ'ה גווארה, שהרעיב למוות אלפים, מודפסת על חולצות ואפילו מאו צה טונג, דיקטטור שרצח עשרות מיליונים ממתנגדיו, זוכה להערצה במקומות מסוימים.

ח"כ מעוז הביא דוגמאות מהשנים האחרונות בהולנד ובשבדיה, שם היתה תזוזה של חלון אוברטון סביב מושג הפדופיליה. "כשיום אחד פדופיל כזה יתקבל כמורה בכיתה א', תבינו איפה זה התחיל", הזהיר ח"כ מעוז.

בנוסף, התריע ח"כ מעוז שהוא חש שהשלב הבא, לאחר הכשרת הפדופיליה ושינוי שמה במכבסת מילים ל"משיכה של מבוגרים לילדים", הינו הכשרת הפדופיליה גם בישראל.

לדבריו, בישראל אחת השיטות המקובלות לכך היא הקמת מכוני חשיבה, שמפיצים מסמכים העטופים בדיונים אקדמיים מדעיים, וכך המכון מקדם אג'נדה חברתית מסויימת. "ככה הכשירו את הסכמי אוסלו וערפאת, תוך מכבסת מילים על 'פרטנרים' במקום מחבלים, 'שטחים' במקום יהודה ושומרון ואפילו 'קורבנות שלום' במקום נרצחי טרור", תקף ח"כ מעוז. "את המחיר שילמנו כולנו בדם".

"הגיע הזמן שהציבור בישראל יפקח את עיניו", הדגיש ח"כ מעוז. לדבריו גורמים פרוגרסיביים פועלים בתהליך של הנדסת תודעה מזה שנים כדי למחוק כל זהות אישית, משפחתית, דתית ולאומית. "פועלים להנדס תודעה נגד כל מה שילד קטן יודע, כאילו אין איש ואין אישה, פועלים להנדס תודעה נגד המבנה הבסיסי המקיים את האנושות מבריאת העולם – המשפחה, כאילו משפחה זה לאו דווקא אבא, אמא וילדים".

"כאילו עם ישראל עם ככל העמים, כאילו דיבור על ייחודו של עם ישראל מהווה פשיזם, מתוך מטרה להפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה", הוסיף ח"כ מעוז. "מצער וכואב הנזק שהתהליכים הללו מחוללים ויחוללו", סיכם.

בסוף הנאום התפתח דיון בין ח"כ מעוז לח"כ אחמד טיבי, שהחליף את יו"ר הכנסת, בנושא שוויון. ח"כ טיבי ניסה לטעון שנשים וגברים שווים, ושאף יש לנשים העדפה על פני הגברים, כיוון שהן יכולות ללדת.

בתגובה הסביר ח"כ מעוז כי ישנו שוני מוכח בין גברים ונשים, לכל אחד ישנו תפקיד שונה וממילא אין 'העדפה'.

הדיון הגיע להגדרתה של מדינת ישראל במדינה יהודית ודמוקרטית. ח"כ מעוז הסביר לח"כ טיבי כי מבחינה פרטית ליהודי ולערבי יש את אותן הזכויות, אולם "במובן הלאומי ארצנו שלנו היא ארצנו. היא של עם ישראל. ומדינתנו היא מדינה יהודית ושייכת ללאום היהודי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו