הדיאטה האפקטיבית בעולם?
הדיאטה האפקטיבית בעולם? צילום: iStock

השמנת יתר הפכה בשנים האחרונות לאחת הבעיות הקשות של העולם המערבי, אבל בעוד רוב האנשים בוחרים בדיאטה רגילה- יש מי שבוחר בדרך מעט שונה. חוקרים מניו זילנד המציאו "מנעול לפה" שלטענתם עשוי להפוך כל דיאטה ליעילה במיוחד, אם כי המכשיר נותר שנוי במחלוקת.

המכשיר הייחודי הומצא באוניברסיטת אוטגו שבניו זילנד על ידי קבוצת חוקרים בהובלת פרופסור פאול ברונטון, ויש הטוענים כי הוא נראה יותר כמו מכשיר עינויים מאשר כלי לדיאטה. בניגוד לדיאטות רגילות התלויות בכוח הרצון של האדם, המכשיר מונע מהפה להיפתח בגודל מתאים ומאפשר לפתוח אותו עד לגודל של עד 1.5 מילימטר בלבד.

לדברי החוקרים, המכשיר מהדק את השניים בעזרת מגנטים חזקים הנמצאים בצידי הפה ויהיה ניתן להתקין אותו בעזרת רופא שיניים. הגודל החדש של הפה יכריח לעבור לדיאטה המבוססת על נוזלים בלבד ובכך יעזור להורדת המשקל. החוקרים טוענים כי המכשיר אמנם מונע את פתיחת הפה, אך עדיין מאפשר לדבר בצורה רגילה.

אוניברסיטת אוטגו הציגה את המכשיר כ"ראשון מסוגו בעולם" וכמכשיר "לא פולשני" ואלטרנטיבה בריאה לניתוחים רפואיים. במחקר שנערך על מנת לבחון את המכשיר, נבדקים שהשתמשו במכשיר במשך שבועיים הצליחו להוריד כ6 ק"ג בממוצע.

מכשיר הדיאטה התפרסם במהירות ברשתות החברתיות שם הוא התקבל בתגובות הנעות בין הלם לזעזוע. חלק מהגולשים השוו את המכשיר לשיטות עינויים שהיו בעבר וחלק תהו האם אי אפשר "לעבוד" על המכשיר ולרסק בבלנדר שוקולדים או דברים טעימים אחרים. חלק מהתגובות טענו כי עצם המצאת המכשיר מראה חוסר אמון ביכולת האנושית לדחות סיפוקים.

לא ברור האם המכשיר יהפוך אי פעם ליישומי, אבל בכל מקרה נראה שלמרות ההתקדמות הטכנולוגית, הדבר שעדיין הכי קשה לנו הוא פשוט לשלוט בעצמנו.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!