ג'ו ביידן
ג'ו ביידן צילום: רויטרס

ביידן מאמץ את מדיניות טראמפ: הממשל האמריקאי הודיע כי יאריך "ללא הגבלת זמן" את החוק שיזם הנשיא לשעבר טראמפ המאפשר לרשויות ההגירה והגבולות לגרש מהגרים לא מורשים המוחזקים במתקני הגירה במהירות, על מנת למנוע את התפשטות זן הדלתא של נגיף הקורונה.

מאז עבר החוק, שזכה לשם "כותרת 42", גורשו לפחות 940 אלף מהגרים לא מורשים מגבולות ארה"ב ומתקני ההגירה שם הוחזקו.

המרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן הודיע כי המדיניות שיזם הנשיא טראמפ תישאר על כנה "עד שהתפשטות נגיף הקורונה על ידי מי שאינם אזרחי ארה"ב תפסיק להיות סכנה רצינית לבריאות הציבור".

ראשי המרכז גם הודיעו כי "יבחנו את המצב מדי 60 ימים" על מנת לבדוק האם ניתן להסיר את התקנה שיזם הנשיא הקודם. החוק זכה לביקורת חריפה מצד ארגוני זכויות אדם וסיוע למהגרים, שטענו כי אין לחוק בסיס בריאותי וכי הוא מעמיד את המהגרים שיגורשו בפני סכנה.

עוד באותו נושא:

בדיון שהתקיים בבית המשפט טען דוד שאוליאן, תת המזכיר לענייני הגבול וההגירה במשרד לביטחון המולדת, כי "ארה"ב נתקלת במספר שיא של מהגרים, כולל משפחות, ואם תוסר התקנה המאפשרת לגרש אותם במהירות עקב חשש מהתפשטות הקורונה, עלול להתרחש מצב בריאותי קשה בארה"ב. המשרד לביטחון המולדת חווה שיעורים גבוהים משמעותית של בדיקות קורונה חיוביות, והסכנות גדלו בגלל התפשטות זן הדלתא המדבק ביותר".

על פי ההערכות הגיעו למעבר הגבול בין ארה"ב למקסיקו בחודש יולי בלבד כ-210 אלף מהגרים שביקשו להיכנס לתחומי ארה"ב, מהם 19 אלף ילדים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו