ד"ר  שרון אלרעי פרייס
ד"ר שרון אלרעי פרייסצילום: ערוץ 7

יו"ר ועדת החוקה ח"כ גלעד קריב פנה לקצין הכנסת ולמנכ"ל הכנסת לבצע בדיקה של הגורמים המוסמכים האם ניתן לאתר את הדובר שגידף את ד"ר שרון אלרעי פרייס במהלך דיון בוועדה.

קריב אמר הערב "בחלק האחרון של הישיבה נשמע דרך מערכת הזום גידוף מכוער שאנחנו לא יודעים מי אמר ולכיוון מי נאמר, מכיוון שלא ראינו את האומר. כדי להסיר כל ספק ברגע שנשמע הגידוף הזה נתנו הוראה להשתיק את כל הדוברים בזום באופן מידי, מובן מאליו שלא נסבול שפה גסה בוועדה באופן כללי ובוודאי לא ע"י אורחים ככל שאמירה כזו או אחרת הופנתה כלפי מישהו שהיה כאן בדיון.

אנחנו משמיעים פעם אחר פעם בכל ישיבותינו את הערכה הגדולה מאוד שלנו למקצועיות ולמסירות של כל מי שבא אלינו ומייצג משרדי ממשלה או כל מגזר אחר. אנחנו כמובן נבדוק אם נוכל לדעת במי מדובר, וכמובן דרכו לישיבות הוועדה ואולי בכלל לבית הזה תיחסם".

קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף, הודיע מאוחר יותר כי לא ניתן לדעת מיהו האדם, מבין 77 משתתפי הדיון בוועדת החוקה, אשר קילל ברקע דבריה של הד״ר אלרעי-פרייס וכן האם הדברים נאמרו כחלק מהדיון בכלל.

יו״ר הכנסת, ח״כ מיקי לוי, אשר עודכן באשר לממצאי הבדיקה הדגיש "אין מקום לשיח של קללות וגידופים בדיוני הכנסת. בכל מקרה בו תמצא בעתיד הוכחה להתבטאות מסוג זו מצד מוזמני הדיונים בוועדות, האירוע יטופל בחומרה".

בעלה של ד"ר שרון אלרעי פרייס הגיב לקללה "אפס פחדן קילל את אשתי ואת חמותי המנוחה. מקווה מאוד שהמשטרה תשים את ידה עליו בהקדם. ראש הוועדה לא מצא לנכון להפסיק את הדיון, למצוא את הדובר, לסלק אותו מהדיון ולהגן על עובד ציבור. תעודת עניות ובושה לכנסת, לוועדת החוקה ולמפלגת העבודה"