אריה דרעי
אריה דרעי צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי התראיין הערב (ראשון) לרדיו 'קול חי' והסביר את הראיון בו תקף את אנשי הציונות הדתית.

"כולנו חייבים להתאחד כאיש אחד, אנשי הציונות הדתית הם אחינו ובשרנו אין מקום לביקורת עליהם. מה שאני התרעתי זה על אותה ההנהגה שמרן הגר"ע יוסף זצ"ל כבר זעק שהם מנסים להכניס את הרפורמים", אמר דרעי.

הוא הבהיר כי דיבר על תומכי הממשלה. "כששמעתי את הרפורמות של כהנא קיבלתי חלישות הדעת, הוא מנסה למחוק את הזהות היהודית האותנטית ועל זה התרעתי. יש לי חברים רבים בגבעת שמואל, דיברתי על המנהיגים שלהם מתוך כאב".

"לא כיוונתי חלילה לבני הציונות הדתית ותושבי גבעת שמואל שהם שותפים מלאים שלנו לבניית ישוב ארץ ישראל - אנשים מלאי תורה ואמונה שאפשר רק להתחזק מהם", הוסיף יו"ר ש"ס.

עוד באותו נושא:

דרעי טען עוד כי "האירועים המתרחשים בכל העולם - רעידות אדמה שטיפונות ונגיף קורונה כל השינויים בטבע מוכיחים שוב שיד השם מסמנת לנו להתעורר, החודש היחידי בשנה שיש רק מידת הרחמים זה חודש אלול, הקב"ה משליך את חמתו על עצים ואבנים אולם מצפה מאיתנו לבוא לקראתו ולהתעורר בעיקר במידות שבין אדם לחבירו".

לדבריו, הממשלה לא תעז להטיל סגר בחגי תשרי. "בשביל לעשות סגר צריך ממשלה חזקה וצריך את אמון הציבור, אנחנו לא יודעים מה יתפתח, אני לא חושב שיהיה סגר בימים הנוראים, הם יודעים פשוט שהציבור לא ישמע להם. לא הציבור החרדי - אלא כלל הציבור שפשוט לא יקשיב להם. הציבור איבד את האמון בהם, רואים שהם אנשים מבולבלים שמשנים את דעותיהם בכל רגע".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו