גלעד ארדן
גלעד ארדן צילום: שחר עזרן

שגריר ישראל בארה״ב ובאו״ם גלעד ארדן מספר הבוקר (שני) על מאמציו להביא לביטול הצורך בוויזה לישראלים המעוניינים לבקר בארה"ב.

"ידעתם שרוב גדול מאד מהישראלים שמבקשים ויזה לארה״ב ומסורבים- הם חיילים משוחררים? גם השר לביטחון המולדת של ארה״ב, מיורקס, הופתע מהנתונים שחשפתי בפניו בפגישתנו בסוף השבוע, בה המשכתי לקדם את הפטור לישראלים מהצורך בויזה בכניסה לארצות הברית", כתב ארדן בחשבון הפייסבוק שלו.

"לכם אני לא צריך להסביר למה אין סיבה למנוע מכל כך הרבה חבר׳ה נפלאים לטייל בארה״ב: אנחנו הרי יודעים שאצלנו, לאחר השירות הצבאי, הלימודים והעבודה הקבועה- מתחילים בגיל מאוחר מברוב מדינות העולם. הצעירים שלנו רוצים 'לנקות את הראש' ולטייל קצת בעולם, הם ממש לא מחפשים להשתקע בשום מדינה אחרת", הוסיף השגריר.

עוד באותו נושא:

לדבריו, "חוסר ההבנה הזה הוליד סירובים רבים לבקשות לויזה, שבעצם מנעו מאיתנו להתקבל לתכנית 'הפטור מויזה' של הממשל האמריקני. כשגריר לארצות הברית, לקחתי על עצמי להפוך כל אבן כדי לפתור את הבעיה ארוכת השנים הזו ולקדם כניסה חופשית של ישראלים לארה"ב. הגיע הזמן שאזרחי ישראל ירגישו את הקירבה והקשר ההדוק עם בת בריתנו החשובה ביותר, גם כשהם רוצים לבקר בה".

"אני מאמין שבקרוב נראה התקדמות משמעותית לכיוון פתרון הנושא ואני אמשיך לעשות הכל כדי שזה יקרה", סיכם ארדן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו