אריה דרעי
אריה דרעי צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מאיר פרידמן מגבעת שמואל הגיב להשתלחות של יו"ר ש"ס אריה דרעי בציבור הדתי-לאומי שמתגורר בעיר.

פרידמן הזמין את דרעי להתארח בשבת בגבעת שמואל, "אריה דרעי, לש''ס נגמרו הקלפים אז אתה מתחיל לפלוט שטויות? כתושב גבעת שמואל - מזמין אותך להתארח אצלי בשבת, לראות את התפילות בבתי הכנסת הפזורים בעיר, לראות את תפילות הילדים בשבת, את שיעורי התורה שמתפרסים על כל השבת.

''את הציבור הנפלא כאן - מופת למדינה, את הערכים עליהם גדלו, את המשרתים ביחידות העלית בסדיר ובמילואים, את מפעלי החסד בעיר, או שמא אתה מעדיף לעשות את השבת בספסופה?'', תהה פרידמן בחשבון הפייסבוק שלו.

שר הדתות מתן כהנא הגיב: ''מאיר, כתבת יפה. חבל שאנשי ציבור עסוקים בחודש אלול בהפצת שנאה וקיטוב. יראת השמים של הציבור שלנו וקידוש ה' שלנו לא צריכים אישרור מאף אחד. את הדין על מעשינו ניתן בבוא יומינו רק לקב"ה. תמשיכו במה שאתם עושים''.

עוד באותו נושא:

ח"כ ניר אורבך מימינה הגיב גם הוא: ''מאיר יקר, ניכר שח"כ דרעי לא מכיר את אנשי הציונות הדתית בגבעת שמואל, או שהוא מכיר ופשוט נוח לו להיות שותף לקמפיין. כפי שכתבת יפה, אתם תמשיכו להפיץ אור וטוב ואנחנו נמשיך להיות בעז"ה השליחים שלכם''.

ח"כ יום טוב כלפון מימינה אמר בתגובה לפרידמן: ''כמי שמכיר את גבעת שמואל מקרוב, את הקהילות הנפלאות (וביניהן הקהילה הצרפתית היקרה) כואב את כאבך על דבריו המקוממים של אריה דרעי. הוא יכול להכפיש, אתם תמשיכו להפיץ אור ולקדש שם שמיים''.

הרב לאו באולפנת אמית בגבעת שמואל
צילום: דוברות עיריית גבעת שמואל

כזכור, יו"ר מפלגת ש"ס חבר הכנסת אריה דרעי טען בראיון שהעניק לעיתון 'משפחה' כי רוב האנשים בציונות הדתית אינם אוהבים את הציבור החרדי ולא את ממסד הרבנות.

'ימינה' בונה לעצמה בייס חדש... לצערי הרבה, רוב האנשים בציונות הדתית הם בעלי השקפות כאלו. הם לא אוהבים את החרדים ולא אוהבים את הרבנות".

דרעי סייג את דבריו כשנשאל על השבר הקיים בין המגזרים. "לא בינינו לבין כל הציבור הדתי לאומי, אלא לחלק הזה שלא אוהב את החרדים ואת הרבנות. בגבעת שמואל למשל, אורח החיים המקובל הוא שבשבת בבוקר הולכים לבית כנסת, ואחרי הצהריים כולם נמצאים בקלאב או בסאונה".

עוד אמר כי ״יש בתי כנסת של הציונות הדתית שיש בהם נשים חזניות ונשים דרשניות והמחיצות כבר נפלו בין עזרת הנשים לעזרת הגברים״.

מאוחר יותר צייץ דרעי: "בראיון ל'משפחה' קבלתי על חברי ימינה המייצגים חלק קטן ולא מייצג של הציבור הדתי לאומי ופועלים להרס הרבנות הראשית וחבירה לשמאל ולזרם הרפורמי. אין כוונתי חלילה לכלל הציבור של הציונות הדתית, שיקר מאד לליבי ושותף מלא יחד איתנו למערכה על זהותה היהודית של מדינת ישראל ולישוב ארץ ישראל, וכמובן לא לכלל תושבי גבעת שמואל. אם דבריי לא הובנו כהלכה או מישהו נפגע מדבריי אני מתנצל. והאמת והשלום אהבו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו