הרב שיינברג בהארכת מעצר
הרב שיינברג בהארכת מעצר צילום: Basel Awidat/Flash90

ועדת השחרורים החליטה על שחרור מוקדם מהכלא של עזרא שיינברג שהורשע בעבירות של תקיפה מינית בשמונה נשים ונידון לשבע וחצי שנות מאסר.

עורכת הדין מורן סעדון, פרקליטתו של שיינברג הגיבה בשיחה עם ערוץ 7 להחלטה: "הראייה של המתלוננות היא שהוא קיבל עונש ולא ריצה את מלואו אז האינטרס החברתי נפגע".

היא מסבירה ששיינברג מיצה את כל ההליכים הטיפוליים הקיימים במקרה שלו בתוך כותלי בית הסוהר. "יש חוק שמאפשר לאסירים להשתחרר מוקדם, המחוקק לא מגביל עבירות, מדובר בחוק שמאפשר שחרור מוקדם גם בעבירות רצח, העבירה החמורה ביותר בספר החוקים. במקרה הנדון ועדת השחרורים קבעה שהוא לא מסוכן לציבור".

היא הוסיפה כי "ספציפית במקרה הנוכחי, בחוק יש מספר רב של שיקולים שעל ועדת השחרורים לשקול ובמקרה הנדון מר שיינברג עומד בכל הסעיפים שבחוק: הוא ביצע טיפולים ייעודיים לעבירות מין, רמת המסוכנות שלו הופחתה לרמת המסוכנות הכי נמוכה, זוהי רמת המסוכנות שיש לכל אדם באשר הוא. וגם הבחינו בהתנהגות חיובית וטובה שלו בתוך כותלי בית הסוהר. זה מכלול הנתונים שהובילו את ועדת השחרורים לקבל את בקשתו. יכול להיות שמאוד קשה לנו כציבור להבין את זה כי מדובר בעבירות חמורות".

עוד באותו נושא:

איזה מסר יש בשחרור של אדם שפגע בשמונה נשים וניצל אותן?

"מעבר להיותי אישה אני מדברת על היותי אזרחית בחברה והאינטרס שלנו זה לא לתת לבן אדם למצות את מלוא עונשו בלי להסתכל איזה אינטרס יש שם מאחורה. מדובר בבן אדם שמיצה את כל הסל הטיפולי במסגרת בית הסוהר. יש לנו אינטרס כחברה שהאסירים יצאו החוצה משוקמים ולא יחזרו לבצע עבירות. הראייה של המתלוננות היא שהוא קיבל עונש ולא ריצה את מלואו אז האינטרס החברתי נפגע".

ייתכן שוועדת השחרורים נפלה באותה מניפולציה ששיינברג השתמש בה כלפי אותן נשים – מחשבות זדוניות שמחופשות ליחס טוב ומסביר פנים?

"זה לא יכול להיות כי יש פה הרבה גורמים בתיק הזה, יש גורמים קרימינולוגים, יש את כל גורמים מקצועיים שהיו איתו בכותלי בית הסוהר והם גורמים סוציאליים, פסיכיאטרים, פסיכולוגים. אי אפשר לבוא ולומר שקשת של עשרה אנשים מלבד ועדת השחרורים כולם נפלו לרגליו. אני מטפלת במר שיינברג מתחילת ההליכים הפליליים, משנת 2015, וכמי שמכירה את התיק במלואו מדובר בבן אדם שעבר שינוי של מאה שמונים מעלות ואנחנו צריכים לברך את השינוי הזה. אני עברתי איתו את זה ואני לא בן אדם שאפשר לעבוד עליו בקלות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו