עבריין המין עזרא שיינברג שוחרר הבוקר (א') מכלא מעשיהו בתום ריצוי תקופת מאסרו.

שיינברג היה אמור להשתחרר באוקטובר 2021 לאחר שהוחלט לנכות שליש ממאסרו בשל "התנהגות טובה" - אך בקשה זו נדחתה בעקבות מחאה של הנפגעות.

עם צאתו משערי הכלא, בעודו מחויך, נשאל שיינברג אם יש לו מה לומר לנפגעות, והשיב: "שיהיו בריאות בעזרת השם. אני שילמתי את חובי". על מתן פיצויים לנפגעות אמר: "הן תבעו בבית משפט אזרחי. יקבלו בעזרת השם".

שיינברג שכונה "הרב מהצפון" ועמד בראש קהילת אורות האר"י בצפת הורשע בביצוע עבירות מין ב-8 נשים והשתחרר כעת בתום מאסר של שבע שנים וחצי. שיינברג מתעתד להתגורר כעת עם משפחתו בעיר קצרין ברמת הגולן.

עשרות נשים וכמה גברים הפגינו אמש מול שערי כלא מעשיהו. מובילת המחאה היא מיכל הכהן, מנפגעות עזרא שיינברג, שהתייצבה יחד עם עשרות נשים במחאה נגד מעברו לעיר קצרין: "קהילת קצרין צפויה לקבל לתוכה מחר עבריין מין שהצליח לתעתע בנשים ולפגוע בהן תוך שימוש במניפולציות וכריזמה מיוחדת.

"שיינברג מעולם לא הביע חרטה אמיתית על מעשיו וייתכן בהחלט שראה אותו מקים קהילה חדשה בעיר ומסכן באופן ממשי נשים נוספות שעשויות ליפול ברשתו. כולנו חייבים וחייבות למחות כנגד המעבר של שיינברג ולהצביע על הסכנה מהאיש הזה- על מנת למנוע את הפגיעה הבאה. מדינת ישראל חייבת לקחת אחריות ולמנוע חזרה של עבריין מין מסוכן לקהילה שעשוי לחזור לסורו- כפי שידוע על רוב רובם של עברייני המין שחוזרים בסופו של דבר לפגוע שוב", הוסיפה הכהן.

הערב בשעה 20:00 תתקיים בעיר קצרין הפגנה גדולה שמוביל 'ועד הפעולה למען קצרין' מול ביתו של שיינברג.

עשרות הפגינו מול כלא מעשיהו לקראת שחרור עזרא שיינברג