משם הכל התחיל
משם הכל התחיל צילום: iStock

בימי הקורונה והבידוד החברתי קצת יותר מורכב לבקר בכל פעם את בני המשפחה המבוגרים. למרבה המזל, ביפן מצאו שיטה יצירתית "לבקר" את בני המשפחה לאחר לידת ילד חדש- והיא כוללת בעיקר שק אורז.

כאשר נולד ילד חדש במשפחה מיד כולם רוצים לראות ולהרגיש אותו, אבל בימי הקורונה הדבר נעשה מורכב יותר. בשביל לעקוף את הבעיה יפנים רבים התחילו לאמץ טרנד שנוצר לאחרונה ביפן- ה"דאקיגוקוצ'י".

ה"דאקיגוקוצ'י" הוא למעשה שק אורז במשקל הרך הנולד שגם מעוצב בצורת תינוק עטוף בשמיכה ועם תמונתו של התינוק. את שק האורז שולחים לקרובי משפחה הנמצאים בבידוד חברתי ולא יכולים להרגיש את התינוק החדש וככה הם יוכלו "להחזיק" את התינוק בלי לחשוש מהדבקה.

עוד באותו נושא:

למרבה ההפתעה, שקי האורז הומצאו כבר לפני התפרצות הקורונה, בשביל משפחות שמתגוררות רחוק מאוד אחת מהשניה, אבל הם הפכו לפופולאריים במיוחד בעקבות המגפה.

בינתיים, באתר yosimiya.com שמוקדש למכירת שקי האורז ניתן לקנות שק אורז כזה תמורת 4,860 ין או קצת יותר מ142 ש"ח. ניתן גם לקנות שקים בצבעים וגדלים שונים והם מציעים להוסיף לשק גם את השם ותאריך הלידה של התינוק יחד עם התמונה, כדי לעדכן את קרובי המשפחה עד הסוף. במידה ויש קושי לקנות שקים גדולים ויקרים לכל קרובי המשפחה, ניתן גם לקנות שקיקי אורז קטנים עם תמונת הרך הנולד במחיר 63 ש"ח בלבד.

אז אם אתם מחפשים מתנה יצירתית לקרובי המשפחה מוזמנים לנסות ולהזמין שק אורז. רק כדאי לשים לב שאחרי מספר ימים שבהם יתרגלו אל המשקל של שק האורז- הוא יבושל אחר כבוד בסיר הקרוב במטבח.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו