בקבוק תבערה
בקבוק תבערה צילום: ISTOCK

בית המשפט הצבאי שומרון הטיל 78 חודשי מאסר בפועל על אמיר עבד אלמונעם עלאן ח'טאטבה, שהורשע בזריקת בקבוק תבערה על מכונית ישראלית סמוך לישוב אלון מורה ופציעת שניים מנוסעי המכונית.

מדובר בהסדר טיעון הכולל בנוסף למאסר תשלום פיצויים לנפגעים על סך 20,000 ₪.

הפיגוע התרחש לפני כשנתיים וחצי, כאשר ח'טאטבה, ונאשם נוסף שהינו קטין ייצרו בקבוקי תבערה והשליכו אותם לעבר מכונית ישראלית ובה ארבעה נוסעים. בקבוקי התבערה פגעו ברכב, ניפצו את השמשה האחורית והשמאלית-אחורית וחדרו למושב הנוסעים. האש אחזה ברכב, ואחד הנוסעים נכווה בצווארו. שניים מהנוסעים פונו לבית חולים ונזקקו לטיפול רפואי.

ח'טאטבה הודה בשורה של עבירות ביטחוניות, בניהן: ייצור בקבוקי תבערה בעבר, יידוי בקבוקי תבערה לעבר אוטובוס ומונית בעבר וכן פרסומי הסתה ברשתות החברתיות, כל זאת בנוסף לפיגוע המדובר.

עוד באותו נושא:

בגזר הדין נכתב כי מעשיו של הנאשם "חמורים ביותר, שפגעו בערכים מוגנים של שמירה על שלמות הגוף, חיי האדם, הביטחון והסדר הציבורי. מעשים אלה הם חמורים במיוחד על רקע עברו הפלילי הרלוונטי של הנאשם.. לא בכדי, לא אחת, נקבע שבקבוק תבערה הוא נשק קטלני".

בהמשך נכתב כי "הנאשם וחברו.. פעלו בנחישות והרהיבו עוז. לצערי התוצאה לא איחרה לבוא. אין בליבי ספק כי רגעי אימה עברו על קורבנות העבירה כתוצאה ממעשי הנאשם וחברו".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הנפגעים ברך על גזר הדין: "בפסק הדין ניתנה ענישה של מאסר משמעותי וזאת לאחר תשלום פיצויים בפועל על ידי המחבלים של עשרות אלפי שקלים, חרף קשיים בראיות בתיק. אין ספק שכל מחבל צריך לשבת עשרות שנים בכלא, אם לא מאסר עולם, אך בתנאים הקיימים מדובר כאן בהישג. לולי מעורבותם של נפגעי העבירה בתיק המחבלים היו עלולים לצאת בשנות מאסר מעטות יותר. אנו נמשיך ללוות ביחד עם נפגעי העבירה את משפטי המחבלים ונפעל להחמרה וענישה משמעותית כלפי המחבלים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו