נופש רפואה ושמחה
נופש רפואה ושמחה צילום: רפואה ושמחה

ארגון 'רפואה ושמחה' מסכם שבוע מאתגר ומספק של נופש עבור פעוטות בעלי נכויות שונות. הנופש מהווה ימים של כיף עבור הילדים, ובמקרים רבים מפלט הצלה עבור ההורים.

הארגון יזם עבור הילדים, בכמה קבוצות, שלושה ימים של כיף ופעילויות כשכל האחריות והדאגה לצרכיהם נופלת על מתנדבי הארגון. ההורים שנמצאים בנופש נהנים מזמן איכות עם הילדים.

במהלך הימים האלה נהנו הילדים ממשחקים ומתנות, ממתקים וצעצועים, וכן קוסמים ופעלולנים שריתקו את הילדים.

"אנחנו עם דמעות בעיניים", מסר אחד ההורים בסיום הנופש המיוחד. "משפחתנו עוברת תקופה מאתגרת במיוחד מאז שזכינו באוצר המיוחד שקיבלנו מרבונו של עולם".

לדבריו, "עד כמה שזה יישמע לא קל, בשנתיים האחרונות לא ישנו חצי שעה ברצף עקב תסמונת נדירה לילדנו המחייבת אותנו לטפל בו אחת לחצי שעה. השבוע קרה שינוי שלא יכולנו לחלום עליו. לראשונה בזכות הנופשון המדהים הזה זכינו למנוחת הגוף והנפש במשך ימים שהם נצח מבחינת הכוחות שצברנו שם להמשך".

הורה אחר כתב למנהלי 'רפואה ושמחה' בסיום ימי הנופש: "אחרי למעלה משנתיים לא פשוטות, ויותר מחצי שנה מלחמה על החיים בפגיה, וממשיך בגידול ילד עם CP, עיכוב התפתחותי חמור, ליקוי ראיה ותת תזונה קיצוני, היו לנו 3 ימים של רוגע ומנוחה אמיתיים, כשהרגשנו על כל צעד ושעל את המחשבה שלכם איך למקסם לנו את הנופשון להרבה הרבה מעל ומעבר בכל תחום אפשרי, והצלחתם בגדול".

מנכ"ל 'רפואה ושמחה' מאיר קווין אמר: "הסיפוק הכי גדול הוא לדעת שהצלחנו לספק להורים ותינוקיהם חווית מנוחה ונופש שאף אחד לא העניק להם עד כה בשום צורה. דמעות ההתרגשות של התודה וההוקרה של ההורים בסיום הנופשון, הן הדלק שלנו להפקת הנופשון הבא שנמצא מעבר לפתח".

יו"ר רפואה ושמחה הרב ישראל צישינסקי אמר: "המוטו של הארגון תמיד הוא להיות בשביל השני הנמצא במצוקה, היכן שאף אחד לא נמצא שם בשבילו. כך זה בכלל פעילות החסד הענפה על שלל אגפיה. לכן כשזיהינו את המצוקה הגדולה בתחום, הסכמנו לקחת על עצמנו את עלות הפרויקט המסתכם במאות אלפי שקלים, והכל בשביל לגרום לנשמות הגבוהות הללו רגעים של נחת, של אושר ושמחה, ובעיקר של תדלוק להמשך. אלו מליצי היושר הנאמנים ביותר, שנקח לעצמנו לקראת יום הדין הקרב ובא".