יוחאי דמרי, ראש המועצה האזורית הר חברון מראה בסיור עם ערוץ 7 את גודל ההשתלטות הפלסטינית הבלתי חוקית על שטחי C.

"כבר אין כל כך מדבר יהודה, אלא יש אלפי בתים שנבנו על ידי הפלסטינים והרשות הפלסטינית. לאף אחד מהם אין כמובן היתר בנייה", אומר דמרי.

הוא מוסיף, "כך עובדת השיטה: על הר שהיה קירח לגמרי, בונים בית במרחק רחוק ואחרי 100 מטרים עוד בית. ואז מחברים חשמל. אנחנו מאבדים את המדינה לטובת עבריינים פורעי חוק שלוקחים את האדמות לעצמם - ללא דין וללא דיין. יש גם גניבת קרקע ששותפות לה מדינות אחרות שמשקיעות בפרוייקטים שונים על שטחי C, בעיקר מהאיחוד האירופי ומדי יום ממשיכים לבנות עוד באופן בלתי חוקי".

עוד באותו נושא:

לדברי דמרי, "אנחנו רואים את אובדן העשתונות של ישראל, כשתוכנית פיאד מנסה לייצר רצף אחד בין כפרי הבדואים בין ההשתלטות הבלתי חוקית של הפלסטינים ועד לאזור חברון, דורא ויטא, במטרה לקטוע את הרצף הטריטוריאלי הישראלי על ההרים. על הרצף הזה נמצאים כרמל, מעון, אביגיל, סוסיא ויתיר. כל הרצף היהודי הזה שנבנה בעמל במשך 40 שנים נקטע בחמש השנים האחרונות".

"מדינת ישראל קמה כשקמו המושבות והיישובים הראשונים שהתפרסו ברחבי המדינה. הגבול ששורטט ב-1948 היה גבול ההתיישבות. לצערי, יש מי שלא מבין שמה שאנחנו רואים כאן, הפרת הריבונות הזו, היא שרטוט של המדינה הפלסטינית שבדרך", הוא מסכם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו