אביר קארה
אביר קארה צילום: Olivier Fitousi/Flash90

הבוקר הולכת לעלות הצעה, שערורייתית - להכשיר ביזה של כספי ציבור מהשולמנים וממעמד הביניים ולהעביר בצורה לא תקינה לאנשים שנהנים כבר היום מפנסיות נדיבות במיוחד ויציבות תעסוקתית נדירה, עם גיל פרישה חלומי רק כי יש להם כוח עצום.

במהלך סוף השבוע קיבלתי מאות הודעות ווצאפ מאזרחים טובים שאכפת להם מהמדינה וחשוב לי להביע את דעתי ועמדתי בנושא לא רק במסדרונות הממשלה, אלה גם כאן.

1. הצבא יקר לכולנו אבל ההצעה להכשיר בדיעבד ולקבוע קדימה מתן קצבאות לא תחזק את צה"ל ולא תשפר את כוח האדם, בדיוק להפך.

2. העלות שמבקשים להשית עכשיו על הציבור צפויה לעלות לכל משפחה בישראל עוד 1,000 ש”ח בשנה.

3.מנתונים של משרד האוצר: גמלאי צה"ל עם הטבות ענק בפנסיה כבר היום,
גיל הפרישה בצה"ל הוא 46, כאשר גיל הפרישה אצל השוטרים לעומתם הם 54 ו-59 בשאר גופי הביטחון, בעוד גובה הקצבה הממוצעת של פורשי צה"ל עומדת על כ-17,256 ₪ לחודש וגבוהה יותר מזו של השוטרים ודומה לזו של יתר גופי הביטחון (ממוצע הגמלה החודשית של יתר עובדי המדינה, הפורשים בשנות הששים לחייהם, עומד על פחות מ-8,000 ₪).
בשקלול גיל הפרישה, תקופת השירות, ומספר השנים שבהן תשולם הפנסיה, מדובר בפנסיה גבוהה יותר באופן משמעותי.

4. ההגדלות שנעשות היום בדיעבד נעשו בצורה לא חוקית, בצה"ל בלבד (ולא באף אחד מגופי הביטחון האחרים).

5. הוצאות השכר והגמלאות ממילא היום מהוות נכון להיום כ-53% מתקציב הביטחון. הגדלת הוצאות על הפנסיה והשכר באה על חשבון ההתעצמות של צה"ל (זה אשכרה פגיעה בביטחון המדינה).

6. אנחנו נמצאים בעיצומו של משבר עולמי בריאותי וכלכלי, בעת הזו נכון לקצץ בהוצאות הציבוריות ולייעל את השירות לציבור ולא להכביד על הציבור בעוד מיסים.

7. דווקא בתקופה שבה מעלים את גיל הפרישה בתמיכת המוסד לביטוח לאומי ובתמיכת משרד האוצר וזאת בהתאם לעלייה בתוחלת החיים דווקא עכשיו מתקיימת דרישה לא הוגנת להגדלת תקציב בנוסף למשבר בריאותי-כלכלי עולמי.

סיכום: ההחלטה תפגע בצה״ל, תפגע בביטחון המדינה ותפגע בציבור, מצב שכולם מפסידים בו.
במקום להשקיע תקציב ישירות בביטחון, אנחנו ממנים את הגמלאות של צה״ל בכספי ציבור שכבר היום הם בשכר כפול ובגיל פרישה נמוך.

מדינת ישראל צריכה היום לקצץ בהוצאות הגמלאות של צה״ל, לקצץ בפנסיות התקציביות למי שהן מעל פי 2.5 מהשכר הממוצע במשק ולפנות תקציבים לתשלום גבוה יותר למשרתי החובה והקבע.

לתמרץ אותם היום לשרת. במקום שנפצה חברה צעירים שבמקום ללכת לאוניברסיטה הולכים לצבא ונאפשר להם רווחה גדולה יותר בזמן השירות ולאחר מכן, אנחנו משקיעים את הכסף בצורה לא נכונה שפוגעת בציבור, פוגעת במשרתי החובה והצעירים ופוגעת בתקציב ובמוכנות של צה״ל.

בעת הזו אסור לאפשר הגדלות תקציביות - מחובתנו לשלוח את מערכת הביטחון להתייעלות ולהשתמש בתקציב שהציבור מעניק להם בחוכמה.

אין שום סיבה להשית עוד עלויות על העצמאיים השולמנים ומשלמי המיסים שגם ככה קורסים עכשיו בחיפוש אחר פרנסה-את המשאבים יש להפנות לצמיחה ולהשקיע את הכסף באוכלוסיות שנפגעות כרגע כתוצאה מהמשבר.

הגעתי לכנסת כדי לשרת את האזרח הפשוט, העובד, זה שאין לו קבוצת לחץ ואינטרס, משלם המיסים, היזם שבוחר להקים עסק ולגייס עובדים, זה שמוכר ערך, היוצר, העובד- אותך. אעשה זאת

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו