אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

אחת הנשים האפגניות שנמלטו בימים האחרונים על גבי מטוסי החילוץ של צבא ארה"ב ילדה תינוק בתוך המטוס.

בהודעה של צבא ארה"ב נמסר כי האישה, שעלתה על מטוס החילוץ בקאבול בירת אפגניסטן, החלה לחוש צירי לידה במהלך הטיסה שאמורה הייתה לנחות בבסיס חיל האוויר האמריקאי רמשטיין בגרמניה.

בהודעה נמסר כי "במהלך טיסה מבסיס ביניים במזרח התיכון, האם חשה צירי לידה והחלה לסבול מסיבוכים. הטייס הראשי החליט להנמיך את גובה הטיסה על מנת להגביר את לחץ האוויר, מה שסייע לייצב ולהציל את חיי האם. עם הנחיתה עלו צוותי רפואה של חיל האוויר וילדו את התינוק בתא המטען של המטוס. התינוקת והאם הועברו למתקן רפואי סמוך ומצבם טוב".

בסיס חיל האוויר רמשטיין בגרמניה משמש כיום כתחנת מעבר לאזרחים שהצליחו להימלט מאפגניסטן במטוסי החילוץ של צבא ארה"ב ובבסיס אף הוקמה "עיר אוהלים" על מנת לשכן את 17 אלף אזרחי אפגניסטן שנמלטו מהמדינה לאחר השתלטות הטליבאן.

גולשים רבים שעוקבים אחר הדרמה באפגניסטן קיבלו בברכה את ההודעה המשמחת על התינוק שנולד על גבי מטוס החילוץ. “תודה לכם גיבורים! ברוך הבא לתינוק!", צייץ אחד הגולשים בטוויטר, בעוד גולש אחר שיבח את "הטייסים הטובים ביותר בעולם" וגולש נוסף צייץ: "אלו הולכים להיות תעודת לידה וסיפור מטורפים".

בינתיים ממשיכים אלפי בני אדם להמתין בשדה התעופה בקאבול למטוסי החילוץ בניסיון לברוח מאפגניסטן. הנשיא ביידן קבע את ה-31 באוגוסט כתאריך יעד לסיום מבצע החילוץ של כוחות הצבא והדיפלומטיה האמריקאים המוצבים באפגניסטן, אולם מדינות רבות ביקשו ממנו להאריך את מבצע החילוץ על מנת לסייע לאזרחים האפגנים המבקשים להימלט מהמדינה.